Na Olympiádě dětí a mládeže skončil Jihomoravský kraj na třetím místě

Olympiáda dětí a mládeže je společným projektem Českého olympijského výboru a všech čtrnácti krajů ČR ve spolupráci se sportovními svazy, jak na národní, tak na krajské úrovni.

Basket Brno měl na Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích početné zastoupení. Až pět našich hráčů ročníku 2009 a asistentka trenéra Kristýna Navrátilová byli součástí bronzového týmu Jihomoravského kraje.

Turnaj v basketbalu hráli hráči kategorie U15 (tj. ročník narození 2009 a 2010).

Turnaj se hrál s upravenými pravidly. Hrací doba byla 4x8 minut čistého času, maximální počet osobních chyb jednotlivce byli 4 a po 4. osobní chybě družstva v každé čtvrtině následovaly 2 trestné hody.

Jihomoravský kraj se ve skupině utkal s Libereckým, Královohradeckým krajem a hlavním městem Prahou. Po dvou jasných výhrách následovala prohra s Prahou o jeden bod. JMK postoupil ze skupiny z druhého místa a ve čtvrtfinále narazil na Moravskoslezský kraj. Toto utkání jsme zvládli a po vítězství o 8 bodů jsme postoupili do boje o medaile. V semifinále jsme nestačili na pozdějšího vítěze, Ústecký kraj. Převážně hráči Děčína a Ústí nad Labem nás porazili 64:62 poté, co trefili trojku v poslední vteřině a otočili vývoj zápasu. V dramaatickém boji o třetí místo jsme ještě našly síly a vyhráli jsme nad Středočeským krajem o jeden bod 75:74.