Po vítězství v prvním zápase dnes U17 podlehli Žalgirisu

Basket Brno U17: Žalgiris Kaunas U16 74:90 (22:28, 14:28, 19:16, 19:18)

Na dnešní druhé utkání proti Žalgirisu Kaunas nastoupil náš tým U17 bez včerejšího nejlepšího střelce Turína, který v minulém zápase zaznamenal 30 bodů. První body jsme, stejně jako včera, získali z trestného hodu, ale hosté rychle otočili stav na 8:1, což přimělo trenéra Sarnu k prvnímu time-outu. Po pěti minutách jsme snížili na 8:9, ale Žalgiris odpověděl úspěšnou trojkou. Po sedmi minutách jsme znovu snížili na 15:17, avšak hosté opět reagovali další trojkou. V první čtvrtině jsme inkasovali celkem 28 bodů a prohrávali o šest.

Druhou čtvrtinu jsme nezačali dobře. Po třech minutách jsme prohrávali 24:34 a o další minutu později už 24:39. Náskok soupeře v této fázi rychle narůstal, a pět minut před koncem poločasu jsme ztráceli 20 bodů. Poločas skončil 36:56 v náš neprospěch.

Ve třetí části se hra vyrovnala. Ačkoli jsme po pěti minutách prohrávali 39:63, podařilo se nám snížit na 51:67. Po třetí čtvrtině byl stav 55:72.

V poslední čtvrtině jsme snížili na 63:77 po úspěšné trojce, ale hosté znovu odskočili na 82:63. Náskok se držel na hranici 20 bodů, přičemž v posledních vteřinách jsme trefili trojku a poslední bod na konečných 74:90 zaznamenali z trestného hodu.