Ze Slovenska odvážíme jednu výhru

MBK Handlová: Basket Brno 65:76 (14:13, 19:20, 15:26, 17:17)

Body: Bálint 20 (6 trojek), Kejval 11 (+8 doskoků), Chargois 9 (+9 doskoků), Baker 8, Musil 8, Svoboda 7, Křivánek 5, Půlpán 5, Dáňa 3

Dnes jsme v Handlové odehráli další přípravný zápas. Utkání jsme začali stejně jako včera, první body trefil Kejval. Handlová otočila a rychle se ujala vedení 7:2. Dvě minuty před koncem vedli domácí 12:5, Baker trojkou snížil na 11:12 a první část skončila 14:13 pro domácí.

Ve druhé čtvrtině jsme ze začátku drželi vedení, Handlová otočila po čtyřech minutách trojkou s faulem na 20:19. Do konce poločasu si ani jeden z týmů nevypracoval větší náskok, do šaten se odcházelo za stavu 33:33.

Druhý poločas otevřel domácí Petráš, odpověděl trojkou Bálint a dvěma koši za dva body Chargois a Kejval. Po sedmi minutách jsme vedli 50:45, poté si vzal hlavní slovo Bálint, který v této čtvrtině trefil celkem 13 bodů a otočil na 59:48.

Čtvrtou čtvrtinu otevřel Chargois, po čtyřech minutách jsme vedli o 11 a toto vedení jsme drželi až do konce zápasu. Handlová sice snížila dvě minuty před koncem na 63:69, zápas jsme ale dovedli do vítězného konce 72:63.

Nejlepším střelcem zápasu byl opět Richard Bálint, který trefil 20 bodů (trojky 6/9). Adam Kejval přidal 11 bodů a 8 doskoků a Ethan Chargois skóroval 9 bodů, ke kterým doplnil 9 doskoků.

Příští týden ve středu odehrajeme doma zápas proti Opavě (od 15:30) a v pátek a sobotu cestujeme opět na Slovensko na turnaj do Nitry.

Richard Kucsa (asistent trenéra Basket Brno): ,,Po vyrovnaném prvním poločase se nám hned od úvodu toho druhého dařilo více těžit z přechodové fáze, kdy jsme se dostali k dobrým pozicím na zakončení. K tomu jsme přidali větší aktivitu při doskakování a také jsme oproti prvnímu poločasu byli důraznější v obraně. Tento trend se nám až na pár fází hry dařilo držet do konce zápasu a dobrým kolektivním výkonem jsme v něm zaslouženě vyhráli.”