Basket Brno

V Nymburku prohráváme ale osm minut odehrál 17letý Nikos Koulisianis

ERA Basketball Nymburk: Basket Brno 87:59 (21:14, 20:18, 26:13, 20:14)

Body: Gordon 18, Stephens 14, Sanders 11, Sehnal 11, Mathon 8, Tůma 8, Rylich 6, Kovář 5, Bell 3, Novák 3 - Brown-Soares 10, V.Půlpán 10, Lee 9, Šiška 8, Musil 6, Krakovič 4, Svoboda 4, Dáňa 3, Křivánek 3, Kubín 2

Dnes jsme odehráli třetí utkání v sezoně s Nymburkem, druhé s tímto soupeřem na venkovní palubovce. Hráli jsme na podporu charity "bez faulu", stejnou charitu podpoříme i my sobotním domácím utkáním s Kolínem.

Na soupisce se už objevil Nikos Koulisianis, hráč ročníku 2007, který si prošel celou mládežnickou pyramidou Basketu Brno.

Nymburk nastoupil do zápasu bez Svejcara a Bohačíka (nakonec nehrál ani kapitán Kříž). Začátek zápasu nám vyšel, vedli jsme 4:0. Domácí tým ale otočil na 6:4 a od té doby byl na palubovce jen jeden tým. Po pěti minutách byl stav 8:8, Nymburk ale šňůrou osmi bodů zvýšil na 16:8, po první čtvrtině vedl 21:14. My jsme měli v této části střelbu za tři body 0/8.

Ve druhé části se Nymburk dostal už do desetibodového vedení. Naši první trojku v zápase střelil Šiška a šest minut před koncem poločasu upravil na 21:30. Nymburk ale také odpověděl trojkou. Závěr poločasu nám vyšel a šesti body v řadě jsme snížili na hratelných 32:41. Už na konci poločasu se na palubovku dostal na 10 vteřin i kadet Nikos Koulisianis, který tak zažil ostrou premiéru v nejvyšší Kooperativa NBL.

Třetí část nám vůbec nevyšla, domácí postupně navyšovali vedení. Po třetí čtvrtině byl stav 67:45. Čtvrtou část začali opět domácí 4:0, po čtyřech minutách vedli už o více než 30 bodů a zápas dovedli do vítězného konce 82:51. Nymburk byl lepší ve všech důležitých statistikách, největší problém jsme měli na doskoku - tato statistika skončila poměrem 58:35 pro domácí tým!

Pozitivem zápasu je 17letý Nikos Koulisianis, který si dnes připsal prvních osm minut v nejvyšší soutěži. Nebyl daleko od prvních bodů, škoda neúspěšných střel.

Martin Vaněk (trenér Brna): „Dneska se na nás hodně podepsala ta dlouhá pauza. Vypadli jsme z rytmu, nemohli jsme najít rytmus v útoku. Nymburk je zkušený a fyzický tým, aby nás za naši hru bez absolutního odhodlání trestal. Trestal nás útočnými doskoky a rychlým protiútokem. Na druhou stranu, vyhrát v Nymburce je těžké pro každý tým. Věřím, že nám tenhle zápas dal facku. Takto se prezentovat nemůžeme a věřím, že se rychle vrátíme do stavu, ve kterém jsme byli před reprezentační pauzou. V sobotu se hraje další zápas. Musíme dobře potrénovat, něco si říct u videa. Nymburk nás překvapil zónovým presem do zóny, takovou match up zónou. Nebyli jsme připraveni. V posledních zápasech to takto nehráli. Na to se nemůžeme vymlouvat. Mně více vadí, že naši hráči nebojovali a že nešli za doskokem. V prvním poločase jsme domácí dlouho drželi na uzdě na to, jak špatně jsme hráli. Do druhého poločasu jsem chtěl, aby hráči vstoupili agresivněji. Říkal jsem svým hráčům, že to je otevřený zápas a stalo se opačné. My jsme byli ti, kteří si nechali naložit. Udělili jsme tři fauly za minutu a z prvních tří útoků, měl Nymburk šest útočných doskoků. Tak hrát nemůžeme. Možná jediným pozitivem zápasu je, že jsem mohl dát prostor hodně mladým hráčům. Zapojili jsme Nikose Koulisianise. Je to další produkt naší akademie, který si svůj dnešní debut zasloužil svými výkony v mládežnických kategoriích.“

Nikos Koulisianis (hráč Brna): „První trénink s týmem jsem absolvoval včera a už dneska jsem dostal tolik minut na hřišti. Ještě proti tabulkově nejlepšímu týmu v lize. Já jsem si zápas užil znamenitě. Jsem moc rád, že mi trenér Martin Vaněk dal v závěru tolik minut. I když jsem hrál proti Nymburku, nebál jsem se jeho hráčů. Pokud se člověk bojí, nezahraje nic. Vždycky je to v hlavě. Jít do zápasu v nejvyšší lize mužů je docela velký rozdíl ve srovnání s mládežnickými soutěžemi, které obvykle hraji. Největší rozdíly jsou v rychlosti i v síle hráčů. V Nymburce jsme chtěli vyhrát, je to škoda. V prvním poločase se soupeř dostával hodně lehce dovnitř, padlo hodně košů s faulem, nechávali jsme jim lehčí střely. Ve druhém poločase jsme špatně začali. Soupeř měl snad osm útočných doskoků ve třetí čtvrtině a to se pak špatně hrálo.“