Basket Brno

Semifinále na turnaji v Nitře vyhráváme

Basket Brno: Traiskirchen Lions 86:78 pp (16:16, 20:31, 24:12, 14:15, 12:4)

Body: Bálint 19, Svoboda 17, Chargois 11 (+8 doskoků), Půlpán 8 (+7 doskoků), Stráněl 8, Křivánek 7, Baker 6, Kejval 6, Musil 4

S rakouským Traiskirchenem jsme odehráli dosud nejvyrovnanější utkání letošní přípravy. První body zaznamenali hosté (podle zápisu Traiskirchen), na což odpověděl Viktor Půlpán. Po pěti minutách jsme vedli 9:5, ale Lions otočili skóre na 12:9. V poslední vteřině první čtvrtiny Traiskirchen vyrovnal na 16:16.

Druhou čtvrtinu zahájil rakouský celek desetibodovou šňůrou a ujal se vedení 26:16. Na naší straně se prosadili Musil a Bálint, čímž jsme hru vyrovnali. V poslední minutě poločasu však Traiskirchen trefil tři trojky, a do šaten jsme odcházeli za stavu 47:36.

Třetí čtvrtinu jsme začali šňůrou 6:0, Chargois proměnil koš s faulem na 47:49 a Stráněl trojkou otočil skóre na 50:49. Poté se týmy střídaly ve vedení, Křivánek svými pěti body otočil na 60:57, a po dvou trestných hodech Lions byl stav po třetí čtvrtině 60:59.

Čtvrtou čtvrtinu otevřel Traiskirchen dvěma body a po dvou minutách vedl 63:60, ale Stráněl trojkou vyrovnal. Pět minut před koncem jsme vedli o dva body, poté se dostal do vedení rakouský tým, ale Bálint dvě minuty před závěrem vyrovnal na 72:72. Dvacet pět sekund před koncem Svoboda opět vyrovnal a poslední akci Lions jsme ubránili, čímž utkání dospělo do prodloužení.

V prodloužení jsme se hned na začátku ujali vedení, po zisku Půlpána a dunku Svobody jsme vedli 79:74. Lions sice snížili na 78:81, ale zápas jsme dovedli do vítězného konce 86:78. Zítra nás od 17:30 čeká finále proti domácímu týmu Nitra Blue Wings.