První zápas na Slovensku prohráváme

BC Prievidza: Basket Brno 77:69 (19:14, 23:20, 18:17, 17:18)

Body: Bálint 17, Půlpán 11, Kejval 8, Musil 8, Dáňa 7, Chargois 6, Svoboda 6, Baker 3, Stráněl 3

Dnes jsme odehráli druhý přípravný zápas před sezonou 2024/25. Utkání s BC Prievidza jsme začali dobře, po koši Kejvala a trojce Půlpána jsme vedli 5:0. Domácí tým dokázal skóre otočit a po první čtvrtině vedl 19:14.

Ve druhé čtvrtině se Prievidza držela ve vedení o 6-8 bodů, po Bálintově trojce byl stav 34:40, ale košem v poslední vteřině domácí uzavřeli skóre poločasu na 42:34.

Po třech minutách třetí čtvrtiny vedla Prievidza už o 10 (48:38) a sice jsme po smeči Musila snížili na 49:55, po třetí části byl stav 60:51.

Obraz hry se v poslední čtvrtině nezměnil, pět minut před koncem jsme prohrávali o 12 bodů a konečný výsledek byl 77:69.

V zápase jsme vedli jen na začátku (5:0), nejlepším střelcem zápasu byl opět Richard Bálint s 17 body (3 trojky).

Zítra nás čeká další utkání, od 17:00 hrajeme na palubovce MBK Handlová.

Viktor Půlpán (hráč Basket Brno): ,,Dnešní zápas bych hodnotil tak na půl, byla tam spousta dobrých momentů a spousta špatných momentů, ale od toho ta příprava je. Škoda, že jsme se k soupeři nedostali blíž jak na rozdíl 6-8 bodů. Vidíme, že máme na čem stavět a věřím, že se budeme zlepšovat od zápasu k zápasu.”