Basket Brno

Poslední příprava před Kooperativa NBL 2024/25: Porážka v Dąbrowe Górniczi

MKS Dabrowa Gornicza: Basket Brno 101:70 (21:19, 22:12, 24:27, 34:12)

Body: Kejval 19 (+7 doskoků), Chargois 18 (+7 doskoků), Bálint 12, Dáňa 5, Baker 4, Křivánek 4, Koulisianis 2, Rychtecký 2, Stráněl 2, Šimko 2

V posledním přípravném utkání před startem Kooperativa NBL 2024/25 jsme podlehli polské Dąbrowe Górniczi 70:101. Přestože se nám podařilo vstoupit do zápasu lépe, domácí tým postupně převzal kontrolu a svůj náskok ve druhé polovině výrazně navýšil. Do utkání nezasáhli Viktor Půlpán a Šimon Svoboda. Teď nás čeká ostrý start ligy, kdy v neděli zavítáme na palubovku Písku.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, ujali jsme se vedení 4:0 a následně 10:5, kdy všechny naše body do té doby zaznamenal Adam Kejval. Po dalších dvou minutách jsme vedli 15:5, což donutilo domácí k time-outu. Minutu a půl před koncem první čtvrtiny otočila Dąbrowa Górnicza skóre trojkou na 18:17 a po úvodní části vedla 21:19.

Do druhé čtvrtiny domácí vstoupili energicky a během minuty se dostali do vedení 27:19. Následně jsme dokázali jejich tlak zastavit a snížili na 23:27. Dvě minuty před koncem poločasu vedla Dąbrowa Górnicza o 10 bodů a díky proměněným trestným hodům zvýšila své vedení na poločasových 43:31.

Po dvou minutách třetí čtvrtiny jsme prohrávali už 49:35, ale po trojce Bálinta jsme snížili na 50:59. Z následného protiútoku skóroval Šimko, ovšem domácí trefili další trojku, čímž opět odskočili na desetibodový rozdíl. Po třetí čtvrtině jsme tak ztráceli 58:67.

V úvodu poslední části jsme drželi devítibodové manko, ale za stavu 69:60 přišla patnáctibodová šňůra domácích a Dąbrowa Górnicza vedla 84:60. Tuto šňůru zastavil košem Rychtecký. V závěru zápasu dostali příležitost mladí hráči Koulisianis, Rychtecký a Šimko, ale domácí svůj náskok ještě navýšili až na konečných 101:70. Utkání jsme odehráli bez Viktora Půlpána a Šimona Svobody.

Příští týden startuje Kooperativa NBL 2024/25, přičemž nás v neděli čeká úvodní duel na palubovce Písku. První domácí zápas odehrajeme ve středu 25. září proti Slavii Praha.