Odehráli jsme přípravné utkání s reprezentací Arménie

Basket Brno: Arménie 93:99 (28:26, 21:28, 23:23, 21:22)

Body: Svoboda 24, Lee 22, Brown-Soares 15, Dáňa 11, Kubín 10, Musil 5, M.Půlpán 4, Krakovič 2

V úterý jsme odehráli zajímavý přípravný zápas ve Vídni proti reprezentaci Arménie. Arménie se připravuje na kvalifikační zápasy proti Rakousku a Albánii a proto nás požádala o sehrání přátelského zápasu.

Do utkání jsme nastoupili bez nemocného rozehrávače Křivánka. První body dal Šimon Svoboda, Arménie ale otočila dvěma trojkami na 6:2. Po třech minutách jsme prohrávali 14:7, tento stav jsme ale otočili a po dalších dvou minutách a dunku Terrella Browna-Soarese jsme vedli 16:14. Po první části byl stav 28:26 pro nás.

Na straně Arménie nás nejvíce trápil Chris Jones, hráč Valencie, který dává v této sezoně euroligy průměrně 12 bodů. Po šesti minutách druhé části Amrénie odskočila na 43:36, šňůru zastavil Svoboda košem s faulem. Poločas skončil 54:49 pro našeho soupeře.

Po dvou minutách třetí části Svoboda trojkou vyrovnal na 56:56, Arménie ale také odpověděla trojkou. Šest minut před koncem nás do vedení poslala alley-oop spolupráce Viktor Půlpán - Terrell Brown Soares, po třetí části jsme ale prohrávali o pět bodů, 77:72.

V poslední části byla hra dlouho vyrovnaná, Dáňa trojkou snižoval na 81:82, trojka Kubína znamenala snížení na 88:90. Dvě minuty před koncem Svoboda upravil na 89:92 a v poslední minutě Musil na 91:94. Poslední slovo ale patřilo Arménii, která vyhrála zápas 99:93.

Martin Vaněk (hlavní trenér Basket Brno): ,,Jsem rád, že jsme měli možnost zahrát si toto přípravné utkání s arménskou reprezentací, protože jsme hledali soupeře, který by s námi odehrál zápas v tomto období. Pauza je pro nás dlouhá, jelikož jsme nehráli pohár. Nabídky od Arménské reprezentace si vážíme, je to národní tým, což je vždy velká výzva. Navíc za ně hraje Chris Jones, hvězda euroligy hrající za Valencii. Myslím si, že dnes naše hráče vyzkoušel jak na tom jsou.”

Rex Kalamian (hlavní trenér Arménie a současně asistent trenéra týmu NBA Milwaukee Bucks): ,,Dnes to byla pro nás skvělá příprava před kvalifikačními zápasy, které nás čekají. Tady ve Vídni jsme měli přípravný kemp a tohle byla naše první šance zahrát si zápas. Co mě na Basketu Brno zaujalo, je jejich nátlaková obrana. Trenér dokáže hráče motivovat k tomu, aby tvrdě bránili po celý zápas.”

Chris Jones (hráč Arménie a současně hráč euroligového týmu Valencia): ,,Hráli jsme proti dobrému týmu, který je plný mladých talentovaných hráčů. Brno hrálo tvrdě a myslím, že když budou pokračovat v nastavené práci, budou skvělý tým. Pro nás to byl dnes zápas po dlouhé době, celkově to hodnotím jako dobrou přípravu pro zápasy, které nás čekají.”