Basket Brno

Napínavý souboj v Gliwicích rozhodla druhá čtvrtina

GTK Gliwice: Basket Brno 89:82 (21:20, 31:15, 16:25, 21:22)

Body: Musil 15, Dáňa 12, Chargois 9, Křivánek 9, Stráněl 9, Bálint 8, Koulisianis 8, Kejval 4, Rychtecký 3, Šimko 3, Baker 2

V Gliwicích jsme nastoupili k utkání bez dvou hráčů základní sestavy (Půlpán a Svoboda), přesto jsme dokázali držet krok se soupeřem. Zápas proběhl v tréninkové hale soupeře bez přítomnosti diváků. Skóre otevřel Bálint trojkou, ale Gliwice rychle otočily na 10:3. Tuto šňůru přerušil dunkem Křivánek. Čtyři minuty před koncem snížil Dáňa trojkou na 11:12, načež Musil vyrovnal na 16:16. Dvacet sekund před koncem první čtvrtiny Koulisianis upravil na 20:21, což bylo konečné skóre této části.

Ve druhé čtvrtině Dáňa opět snížil trojkou na 23:24 a po pěti minutách svítil na tabuli vyrovnaný stav 28:28. Pak ale přišla sedmnáctibodová šňůra Gliwic a domácí tým vedl 45:28. Poločas skončil rozdílem 52:35.

Druhý poločas zahájili domácí čtyřbodovou šňůrou a dostali se do vedení o 21 bodů. Po třech minutách byl stav 60:39 a po osmi minutách 60:58. V poslední minutě Křivánek snížil na 56:68 a Jonáš Musil košem s faulem na 60:68.

Čtvrtou čtvrtinu otevřel Musil smečí, po dvou minutách byl stav 70:64 a Křivánek trefil trojku na 67:70. Stráněl dal trojku na 70:72 a z protiútoku vyrovnal Dáňa. Domácí si však díky trestným hodům vzali vedení zpět a po trojce s faulem vedli o 10 bodů. Minutu před koncem snížil Šimko trojkou na 79:89 a poslední slovo měl Rychtecký, který uzavřel skóre na 82:89.

Zítra nás čeká zápas proti Dabrowe Gorniczi.