Napínavé finále v Nitře: Vítězství po dramatickém závěru

Basket Brno: Nitra Blue Wings 85:79 (24:22, 19:25, 18:13, 24:19)

Body: Bálint 19, Baker 17, Svoboda 12, Chargois 11, Kejval 8 (+7 doskoků), Křivánek 8 (+7 doskoků a 6 asistencí), Půlpán 4 (kvůli zranění odehrál jen 3 minuty), Musil 3, Rychtecký 3

Dnes jsme odehráli finálový zápas na turnaji v Nitře proti domácímu týmu Nitra Blue Wings. Díky Bálintovi a Bakerovi jsme se ujali vedení 7:0, ale domácí tým snížil na 5:7 a po osmi minutách vyrovnal trojkou. Ještě v první čtvrtině se zranil Viktor Půlpán (drobné zranění horní části těla) a odehrál pouze 3 minuty. 20 sekund před koncem první čtvrtiny poslal Nitru poprvé do vedení Žiak (22:21), ale poslední slovo měl Musil, který upravil na 24:22.

Po třech minutách druhé čtvrtiny jsme vedli 28:26, ale následovala šňůra Nitry, která otočila skóre na 34:28. Na naší straně se prosadili Křivánek, Baker a Kejval, a znovu jsme se dostali do vedení. Stejně jako včera se nám nepovedl závěr poločasu, a tak jsme prohrávali už 38:47. Příznivější poločasové skóre zařídil Baler a trojkou v poslední vteřině Bálint.

Druhý poločas začal trojkou Svoboda, a po pěti minutách jsme vedli o jeden bod. Po koši Bálinta jsme si vybudovali pětibodový náskok, a po třetí čtvrtině byl stav 61:60 pro nás.

Čtvrtou čtvrtinu zahájila Nitra košem s faulem, ale Svoboda dvěma dunky otočil na 69:66. Čtyři minuty před koncem jsme po trestných hodech Bálinta vedli 74:69, ale Nitra předvedla další šňůru a po jejich trojce jsme prohrávali 77:74. V závěru jsme stříleli mnoho trestných hodů (v celém zápase celkem 33) a hra se prodlužovala. 50 sekund před koncem trefil Baker trojku (82:79) a Křivánek nás 27 sekund před koncem poslal do vedení 84:79. Když domácí nevyužili poslední šanci na snížení, dovedli jsme zápas i celý turnaj do vítězného konce.

Příští týden nás čeká poslední prověrka před sezónou – ve čtvrtek a pátek odehrajeme dva zápasy v Polsku.