Basket Brno

Na palubovce mistra prohráváme

BK Opava: Basket Brno 99:71 (18:22, 19:14, 27:17, 35:18)

Body: Pecháček 25, Šiřina 17, Jurečka 12, Slavík 10, Kouřil 9, Mokráň 7, Zbránek 6, Gniadek 5, Švandrlík 3, Farský 3, Kavan 2 - Šiška 17, Dáňa 11, Svoboda 10, Křivánek 9, Kubín 8, Půlpán 8, Rychtecký 4, Krakovič 2, Šimko 2

V Opavě to bylo velmi podobné utkání jako první měření sil v této sezoně. Dlouho jsme s domácím favoritem drželi krok, nakonec to ale skončilo vysokým rozdílem ve prospěch domácího týmu.

Naše první body dal Šiška, který nakonec v zápase mohl nastoupit, protože disciplinární komise mu uložila “jen” pokutu za vulgární projevy ze zápasu s USK. Po čtyřech minutách byl stav 14:8 pro Opavu, až 8 bodů skóroval domácí Pecháček. Přišly ale skvělé momenty našeho týmu a otočili jsme na 20:14. Dvanácti bodovou šňůru zastavil Gniadek. První čtvrtina skončila 22:18 pro náš tým.

I do druhé části jsme vstoupili dobře, Dáňa trefil šestky a zvýšil naše vedení. Ten samý hráč nás trojkou poslal do vedení 27:22. Po pěti minutách ale už vedla domácí Opava po koši Šiřiny. Poločas nakonec vyhráli “žlutomodrý” o jeden bod. V prvním poločase vyprodukovaly oba týmy neskutečných 21 ztrát.

Ve třetí čtvrtině nás Opava trápila hlavně z tříbodových střel a díky střelbě z dlouhé vzdálenosti si vypracovala dvouciferný náskok (56:46). Po třetí části byl stav 64:53.

Celý druhý poločas nehrál Greg Lee, který si přivodil zranění kolene. S lehkou nemocí nastoupil také Terrell Brown-Soares a pivot Jakub Krakovič měl rychle problémy s fauly. I přesto jsme ale zápas nezabalili a Šimon Svoboda s Matějem Rychteckým snížil v poslední části na 62:69. Pak ale opět domácímu zkušenému týmu padly střely za tři body a Opava si připsala výhru 99:71.

Naším největším problémem byl doskok, Opava nás přeskákala 50:33 a v útoku 23:7. Na druhou stranu pozitivem zápasu je první start a první body v nejvyšší Kooperativa NBL juniora Maroše Šimka, který odehrál téměř tři minuty a z protiútoku skóroval.

David Zach (asistent BK Opava): „Jedna z důležitých věcí dnešního zápasu byl útočný doskok, který chceme mít v každém zápase, soustředíme se na to denně na tréninku. Dneska jsme hráli dobře v obraně, věděli jsme, že musíme zastavit rychlý protiútok Brna a zabránit mu v útočném doskoku a to se dneska povedlo a díky tomu jsme byli úspěšní.”

Martin Vaněk (kouč Basket Brno): „Jedna z věcí, na kterou jsme se chtěli před zápasem zaměřit, byl útočný doskok Opavy, to se nám úplně nepovedlo, věděli jsme, že Opava v posledních zápasech střílí okolo čtyřiceti trojek, jsou z toho dlouhé doskoky, které se nám nepodařilo uhlídat, ale myslím si, že nás taky hodně limitovaly ztráty, kterých bylo taky poměrně dost, bohužel nepodařilo se nám to, ale i tak jsme s Opavou 30 minut drželi krok i v té užší sestavě. Měli jsme problémy s fauly, plus náš nejlepší hráč z posledních zápasů si v páté minutě udělal něco s kolenem. I tak si myslím, že jsme se Opavy drželi, jen škoda, že to dopadlo takovým rozdílem.”