Jonáš Musil pokračuje v Brně

Mladé křídlo Basketu Brno bude v našem klubu působit i další sezonu.

Jonáš Musil dostal první příležitost v Kooperativa NBL v sezoně 2020/21. Na palubovku se dostal ve dvou zápasech na celkem tři minuty. V letošní sezoně dostal od trenéra Martina Vaňka šanci v 25 utkáních Kooperativa NBL, ve kterých odehrál průměrně téměř 10 minut.

Čtyři zápasy a celkem více než 30 minut odehrál letos i v severoevropské lize ENBL, ve které budeme působit i v sezoně 2024/25.

Větší příležitost dostal v B týmu, kde odehrál 21 utkání s průměrem 23 minut na jeden zápas. V našem týmu do 23 let skóroval celkem 220 bodů. Příští sezonu bude hostovat v I. lize mužů ve Zlíně.

21letý Jonáš patří také mezi nejlepší mladé hráče v 3x3 basketbalu. Je součásti týmu Basket Brno na 3x3 MČR Profi tour. V létě bude bojovat o šanci zahrát si za Česko na Nations League, loni v létě se představil v týmu U21 na turnajích v Litvě a Řecku.

Jonáš Musil (hráč Basket Brno): ,,V první řadě děkuji vedení a realizačnímu týmu za projevenou důvěru. Jsem moc rád, že jsem zrovna v Brně mohl podepsat na další sezónu, kde na sobě můžu každý den pracovat a dále posouvat ve své basketbalové kariéře.“