Basket Brno

Děčín: Brno 3:0

Basket Brno vs BK ARMEX Děčín 78:91 (26:23, 17:22, 21:28, 14:18)

Body: Křivánek 13, Š. Svoboda 13, Šiška 12, Krakovič 11, Lee 10, M. Svoboda 6, Brown-Soares 5, Dáňa 5, Půlpán 2 (+9 asistencí), Musil 1 - Svoboda 30 (+10 doskoků), Ogundiran 17, Slowiak 13, Šturanovič 10, Bobek 5, Macháč 5, Pomikálek 5, Mach 4, Boškovič 2

Zápas číslo 3 odstartovaly oba týmy třemi trojkami. Po sedmi minutách jsme prohrávali 13:19, Křivánek ale v poslední minutě trojkou vyrovnal na 19:19. Po první části jsme nakonec vedli 26:23.

Po dvou minutách druhé čtvrtiny už byl stav vyrovnaný. Dvě minuty před koncem Děčín otočil na 38:37 a poločas vyhrál o dva body.

Druhý poločas otevírá nejlepší střelec utkání Matěj Svoboda, po třech minutách vedli hosté 53:46 a po trojce Pomikálka už 56:48. Další body Slowiaka znamenaly vedení Děčína o 10. Po třetí čtvrtině byl stav 73:64.

V poslední části dal po čtyřech minutách Šimon Svoboda dvě trojky a bylo 72:73. Pak jsme nevyužili dvě šestky, kterými jsme se mohli dostat do vedení a opět se dostal do varu Matěj Svoboda, který společně s Ogundiranem poslali Děčín do vedení 86:72. Zápas nakonec vyhráli hosté 91:78 a v sérii vedou 3:0. Zítra se hraje čtvrté utkání, opět na Vodovce.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno): ,,Dnes jsme si nezasloužili vyhrát, nehráli jsme dobře. Děčín hrál uvolněně, neměl co ztratit. Mladí kluci zahráli velmi dobře, naopak naši mladí hráči se asi zalekli toho, že ten zápas musíme vyhrát. Je to škoda, ještě to ale nevzdáme, zítra máme další zápas, dáme do toho všechno, nemáme co ztratit. Chci poděkovat fanouškům za to, že přišli, byla tady super atmosféra.“

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): ,,Série je 3-0, my se teď nesmíme položit, ještě není konec. Hraje se na čtyři vítězná utkání a my do toho jdeme s tím, abychom to otočili. My potřebujeme lehké body, Děčín trefil i těžké trojky a to rozhodlo.“

Jakub Důra (sportovní manažer BK ARMEX Děčín): ,,My jsme chtěli bojovat, chceme se rvát o každý míč, dali jsme do toho srdce a jsme rádi, že jsme urvali třetí bod. Jsme rádi, že jsme získali třetí výhru, jdeme rychle zregenerovat a budeme se soustředit na zítřek.”

Tomáš Pomikálek (forward BK ARMEX Děčín): ,,Věděli jsme, že pokud vyhrajeme tento zápas, tak bude Brno pod velkým tlakem. Oni věděli, že dnes museli. Matěj Svoboda dnes klobouk dolů, měl skvělý zápas a jsem šťastný, že to pozvednul v takové chvíli.”