Další vítězství v přípravě

Basket Brno vs BK Opava 83:71 (21:12, 22:23, 13:22, 27:14)

Body: Bálint 25 (+8 doskoků a 5 asistencí), Baker 16, Svoboda 10 (+7 doskoků), Kejval 9 (+8 doskoků), Křivánek 9, Rychtecký 4, Chargois 3, Musil 3, Půlpán 3, Dáňa 1 - Howard 18, Šiřina 14, Puršl 11, Vyroubal 10, Švandrlík 7, Kvapil 6, Jurečka 3, Zbránek 2

Dnes jsme odehráli přípravné utkání v domácím prostředí proti Opavě. První body zápasu dal ex-brněnský hráč Opavy Puršl, odpověděl trojkou Baker. Na druhé straně se opět prosadil Puršl a akci jako přes kopírák zakončil opět trojkou Baker. Po třetí úspěšné tříbodové střele našeho amerického forwarda jsme vedli 9:6, Kejval upravoval na 13:8 a Musil trojkou na 19:12. Poslední slovo ve čtvrtině měl Křivánek, který nás poslal do vedení 21:12.

Druhou čtvrtinu odstartoval protiútokem Rychtecký, po třech minutách jsme vedli 26:20 a po šesti minutách nás protiútokem po ose Půlpán – Svoboda poslal do vedení o 7 bodů. Poločas jsme nad Opavou vyhráli 43:35.

Druhý poločas začala Opava trojkou, na kterou odpověděl Kejval. Po pěti minutách jsme vedli o 6 bodů 50:44, po trojce Jurečky už byl stav 52:51 a po koši Vyroubala už hosté vedli o jeden bod. Toto skóre vydrželo až do konce třetí části, po které jsme prohrávali 56:57.

Začátek poslední čtvrtiny byl vyrovnaný, Opava si držela nejtěsnější vedení (5 minut před koncem 66:67), dvě minuty před koncem dal trojku Šimon Svoboda a Brno vedlo 74:68. Poté skóroval dvě trojky Bálint a vedli jsme již 80:69. Zápas s Opavou jsme vyhráli 83:71 a připsali si třetí vítězství v přípravě.

Nejlepším střelcem byl Richard Bálint s 25 body (4 trojky), ke kterým přidal ještě 8 doskoků a 5 asistencí. Skvělý výkon podal v prvním domácím zápase také Jaxson Baker, který trefil celkem 16 bodů (4 trojky).

Opava vedla v zápase jen dvě minuty. Vyhráli jsme ve všech důležitých ukazatelích jako body z vymezeného území, body po ztrátě nebo body z rychlého protiútoku. Tento týden nás ještě čeká turnaj v Nitře, kde v pátek narazíme na rakouský Traiskirchen a v sobotu podle výsledku na slovenskou Nitru nebo maďarský Zalaegerszeg.

Petr Křivánek (hráč Basket Brno): ,,Myslím si, že jsme dnes podali velmi solidní výkon. Byly tam věci, na kterých chceme stavět, jako tvrdá obrana a vybíhaní do rychlého protiútoku. I když jsme měli v zápase pár výpadků ve třetí a čtvrté čtvrtině, tak jsme se dokázali do zápasu vrátit, což je velmi pozitivní. Porazili jsme Opavu, co se vždy cení.“