Ani na Keilu jsme nenašli recept

Basket Brno: Keila Coolbet 73:93 (20:20, 20:29, 18:20, 15:24)

Body: Lee 18 (+10 doskoků), Zdanavičius 18, Šiška 12, V. Půlpán 11, Dáňa 7, Kubín 2, Křivánek 2, Svoboda 1, Rychtecký 1, M. Půlpán 1 – Johnson 24, Kasemets 22, Krestinin 14, Myronenko 12, Saks 8, Sengbusch 8, Pahv 2, Majstorovic 2, Zunda 1

Poslední utkání před Vánoci jsme odehráli v rámci severoevropské ligy ENBL proti estonskému týmu Keila Coolbet. Na úvodní trojku Keily dokázal odpovědět Lee, celkově se v první čtvrtině hrál vyrovnaný zápas. Po čtxřech minutách byl stav 11:11, po první čtvrtině 20:20.

Ve druhé části se obraz hry nezměnil, čtyři minuty před koncem se Keila díky úspěšné tříbodové střele dostala do vedení 37:32 a toto vedení dokázala navýšit až na 42:34. V poslední vteřině poločasu snižoval Šiška trojkou na 40:49.

První koš třetí čtvrtiny dal Tomas Zdanavičius až po dvou minutách, po šesti minutách a koši s faulem toho samého hráče byl stav už 50:54. Od té doby se ale hrálo jen na jednu stranu, Keila zvýšila náskok na 65:56 a po třetí části byl stav 69:58.

V poslední čtvrtině se nám nedařilo téměř nic, Keila stále navyšovala náskok až na konečných 93:73. Ani v této sezoně se nám tedy nepodařilo připsat první domácí výhru v ENBL.

Jan Pavlík (asistent Basket Brno): „Dnes nás Keila přejela ve všech aspektech. My jsme nenašli odpověď na její agresivní obranu a sami jsme nebyli v obraně dostatečně agresivní a důrazní. Nepodařilo se nám zastavit trojkaře soupeře. Bohužel to dnes nevyšlo a dále musíme čekat na první domácí výhru v ENBL. Toto byl zápas, ze kterého se musíme poučit. Je těžké to hodnotit hned po utkání. Pro naše mladé hráče je to proces vývoje, z takových zápasů se musí poučit a musí to využít k tomu, aby se pořád zlepšovali. Je škoda, že ten slíbený vánoční dárek se nám nepodařilo doručit našim fanouškům. Můžeme slíbit, že budeme bojovat a pracovat dál, aby to příště nevypadalo tak jako dnes.”