11 Richard Bálint

N:11
#
11
Jméno
Richard Bálint
Výška
192 cm
Současný tým
Basket Brno, Next Generation Basket Brno
Dřívější týmy
BCM Orli Prostějov
Narozeniny
8. 11. 2002

Přezdívka: Ríša
Dominantní ruka: pravá

Richard Bálint se k brněnskému týmu připojil před sezónou 2020/21 a ve stejném období tento sedmnáctiletý křídelník schopný zastoupit i pozici rozehrávače poprvé nahlédl do seniorské reprezentace pod vedením trenéra Ronena Ginsburga.
V mládežnických kategoriích oblékal dres prostějovských Orlů, odkud si dvakrát odskočil na hostování do Zlína a pro letošní sezónu do Brna.

V sezóně 2019/20 odehrál za svůj domovský tým v extralize U19 devatenáct utkání, ve kterých za průměrných 24 minut doručoval v průměru 13,2 bodů a 3,4 asistence. Důvěru dostal i v první lize mužů, kde v deseti utkáních ataktoval průměrnou hranici 10 bodů a 3 asistencí.

Syn současného trenéra celku NH Ostrava, rovněž účastníka nejvyšší české ligy, Petera Bálinta prošel reprezantačními výběry U16 (4. místo v divizi B v Sarajevu 2018), U18 a U20, reprezentoval Olomoucký kraj na letní Olympiádě dětí a mládeže a kromě basketbalu má v jeho životě velmi důležité místo studium na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově, kde letos nastoupil do septimy.

„Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost zahrát si v KNBL. Na sezónu se moc těším a jsem plný nadšení. Budou to pro mě nové zkušenosti a doufám, že dostanu i nějaký větší prostor v průběhu sezóny. Zároveň budu hrát ještě jeden rok U19 v Prostějově, za což jsem rád. S dojížděním do Brna a se školou snad nebude až takový problém. Na tuto sezónu nemám nějaká velká očekávání a jdu si ji co nejvíce užít a využít ji, jak nejlíp to půjde,“ řekl Bálint.

Články:
Richard Bálint přichází na roční hostování (basketbrno.cz, 31. 7. 2020)
Vyšší konkurence. Basket Brno ohlásil příchod reprezentačního teenagera Bálinta (brnensky.denik.cz, 31. 7. 2020)
Brno začalo novou éru, blýskli se sedmnáctiletí debutanti Bálint a Křivánek (idnes.cz, 11. 9. 2020)