BK Opava: Basket Brno 97:65 (27:17, 19:19, 22:19, 29:10)

Body: Zbránek 17, Šiřina 16, Jurečka 14, Kouřil 13, Slavík 13, Gniadek 12, Mokráň 6, Švandrlík 4, Farský 2 – Chatman 22, Šmits 11, Puršl 10, Bálint 8, Půlpán 7, Pointer 6, Krakovič 1

Šestý zápas v Opavě otevřel úspěšnou střelou Jurečka, na kterou vzápětí odpověděl Chatman. Po čtyř minutách už domácí vedli 11:4 a po šesti minutách byl stav již 16:6. Dobrá první čtvrtina domácich pokračovala, po koši s faulem Slavíka to bylo už 25:11 a nakonec jsme po této části hry prohrávali o 10 bodů.

Ve druhé části se hra vyrovnala, domácí Opava šla do vedení 42:24, na co jsme dokázali reagovat šňůrou a snížením na 34:42. Z posledního útoku nám dal Kouřil trojku, čím poslal Opavu opět do vedení o 10 bodů.

Začátek třetí části nám vyšel, dali jsme první čtyři body. Poté byla hra opět vyrovnaná, Opava nám ale neumožnila přiblížit se na menší bodový rozdíl. Z posledního útoku nám dal opět Kouřil trojku, kterou upravil na 68:55.

Když na začátku poslední čtvrtiny dal trojku i Mokráň, Opava vedla o 16 a nám už nezbyly síly na vyrovnání. Domácí stříleli s vysokou úspešností a nám naopak nepadlo nic. Zápas jsme nakonec prohráli o 32 bodů a se sezónou jsme se rozloučili už ve čtvrtfinále.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás dnes přijeli do Opavy podpořit. Také děkujeme všem, kteří nás podporovali celou sezónu, moc si toho vážíme, příští sezonu se vrátíme ještě silnější! BASKETjakoBRNO

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Gratuluji Opavě k postupu do semifinále. Série se rozhodla již v prvních dvou utkáních v Brně, které jsme nezvládli. Dnes to bylo zcela zasloužené vítězství domácích. Hráli s větší chutí a hlavně dominovali na doskoku. Série měla vynikající diváckou kulisu v obou halách a byla to propagace basketbalu. Přeji Opavským úspěch v dalším kole.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Opava nás načala již v Brně a pro nás bylo těžké se z toho vzpamatovat. Před dnešním utkáním jsme si věřili, ale domácí nás přehráli na všech postech. S takovou obranou, kterou jsme dnes předvedli, se nedá vyhrát. Před sérií jsme byli pasování do role favorita, ale věděli jsme, na koho jdeme. Sedmé místo Opavy po nadstavbě neodpovídá její síle a to se potvrdilo.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Dnes to byl z naší strany kolektivní výkon, navzájem jsme si vyhovovali a vytvářeli spoluhráčům pozice. Vyhrát doskok takovým rozdílem jak dnes, to se jen tak nevidí. Musím naše hráče jen chválit.”

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Do utkání jsme šli za stavu 3-2 a bylo nám jasné, že buď dnes, nebo nikdy. Od začátku jsme vedli a soupeř musel stále dotahovat. V tak vyrovnaném utkání to dotahování stojí spoustu sil, sami jsme to zažili v pondělí v Brně. Našim cílem bylo zapojit do koncovky více hráčů a to se povedlo. Dnes opět rozhodly o výsledku doskoky, ve kterých jsme byli mnohem lepší. Trojková smršť v závěru, to už byla jen třešnička na dortu.”