BK Opava: Basket Brno (6. zápas čtvrtfinále play-off)

3.5.2023 | 18:00 | Live na tvcom.cz a ČT Sport plus

Do Opavy jdeme na šestý zápas čtvrtfinále play-off za stavu 2:3. První mečbol Opavy jsme v domácím prostředí dokázali odvrátit po výhře 93:83.

S Opavou jsme odehráli v rámci play-off pět zápasů, dvakrát jsme prohráli o 2 body a jednou jsme prohráli o 6. Naše dvě vítězství o 34 a 10 bodů znamenaly vždy snížení série (na 1:2 a poté na 2:3).

V pěti vzájemných zápasech v play-off jsme měli čtyři různé nejlepší střelce. Dvakrát byl naším nejlepším střelcem Bálint, jednou Culepper, Chatman a Pointer. Na druhé straně v dresu Opavy byl nejlepším střelcem čtyřikrát kapitán Jakub Šiřina a jednou Farský společně se Slavíkem.

Ve středu budeme podruhé odvracet mečbol a věříme, že se série vrátí do Brna na tzv. GAME 7 (sedmý, rozhodující zápas).

Informace ke zdravotnímu stavu: všichni hráči kromě dlouhodobě zraněného Djuricice budou na zápas připraveni, včetně Viktora Půlpána, který poslední zápas nedohrál.

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká v pořadí druhý zápas o všechno. Matematika je jasná, pokud chceme sérii vrátit do Brna, musíme být v Opavě úspěšní. Klíč k výhře je určitě v obraně, kde musíme hrát fyzický basketbal a pohlídat si doskok. V posledním zápase se nám podařilo nastřílet spoustu bodů z protiútoku, jestli to zopakujeme i zítra v Opavě věřím, že se série vrátí zpátky do Brna.