Basket Brno: BK Opava 93:83 (18:24, 30:13, 23:21, 22:25)

Body: Pointer 28, Culpepper 23, Krakovič 10, Chatman 9 (+8 doskoků), Šmits 7 (+7 doskoků), Puršl 6, Půlpán 4 (+8 asistencí), Bálint 4, Nečas 2 – Šiřina 19, Zbránek 13, Kouřil 10, Farský 9, Gniadek 7, Švandrlík 6, Mokráň 5, Jurečka 5, Slavík 5, Kvapil 4

Úvodní koš pátého play-off zápasu dal už potřetí v této sérii Pointer. Po čtyřech bodech kapitána Krakoviče jsme vedli 6:0, poté se hra ale vyrovnala a Opava se ke konci čtvrtiny dostala do vedení 24:18. Druhá část hry začala šesti body Culpeppera, který vyrovnal skóre. Za stavu 30:28 jsme udělali šňůru, kterou jsme zvýšili na 42:28.  Po poločase jsme vedli 48:37.

Na začátku třetí čtvrtiny jsme si vytvořili náskok 14 bodů, podobné skóre zůstalo v platnosti po této části hry, vedli jsme 71:58. Nevyšel nám ale začátek poslední části, když Opava zapsala šňůru 8:0 a snížila na rozdíl pět bodů. Culpepper zastavil nápor hostů trojkou. Po čtyřech minutách jsme měli opět 10ti bodový náskok. Soupeře jsme nepouštěli do vedení, jeden a půl minuty Šiřina snížil na 81:85, což byl nejnižší rozdíl od první čtvrtiny. Poté jsme ale opět zaznamenali čtyři body v řadě a výhru jsme si uhlídali.

Do Opavy tedy jdeme za stavu 2:3 a pokusíme se sérii ještě vrátit na Vodovku. Dnes bylo ve STAREZ Aréně Vodova 1913 fanoušků, což je rekord sezóny.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „V první řadě jsme rádi za výhru, pokud jsme chtěli pokračovat v sérii, tak nám nic jiné než vyhrát nezbývalo. Bylo dobré, že jsme měli dobrý začátek, Opava dotáhla, ale druhá čtvrtina byla z naší strany hodně dobrá, vytvořili jsme si náskok. Jsem rád, že jsme to zvládli a jdeme dál, hrajeme o všechno.”

Sir´Dominic Pointer (křídlo Basket Brno): „Už nemáme co ztratit, utkání budou hodně těžké. Dáme do toho všechno a pokusíme se sérii otočit. Cítím podporu fanoušků a to nás žene dopředu.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Gratuluji Brnu, které bylo dnes lepší. Neměli jsme dobrý začátek, soupeř vedl 6-0, ale naštěstí jsme se oklepali. První čtvrtina patřila nám, do konce poločasu jsme udělali hloupé ztráty a Brno dalo jednoduché body. Ve druhém poločase jsme se vrátili do zápasu, ale projevilo se to, že Brno mělo více zkušených hráčů na palubovce. Závěr si už pohlídalo.”

Luděk Jurečka (křídlo BK Opava): „My jsme dnes měli 19 ztrát, z čeho jsme dostali 28 bodů, což si nemůžeme dovolit. My musíme hrát 5 na 5 a tam máme šanci. Doma máme šanci a věřím, že tam urveme čtvrtou výhru.”

Na dnešním utkání byla skvělá atmosféra a i díky vám jsme dnes nad Opavou vyhráli. Šestý zápas se blíží a my vás potřebujeme v Opavě! Přihlaste se na výjezd do dnešní půlnoci a podpořte nás na velmi důležitém venkovním utkání! Cena výjezdu je 200 Kč, odjezd bude v 14:30 od STAREZ Arény Vodova. Přihlášku pošlete na mail vyjezd@basketbrno.cz do dnešní půlnoci!