Basket Brno vs BK Opava

1.5.2023 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v sítí ticketportal

Čtvrtfinálová série s Opavou se přesouvá do Brna. Na svátek v pondělí 1.5.2023 v netradičním čase 15:30 odehrajeme pátý zápas. Stav série je 3:1 pro Opavu po výsledcích 94:92, 96:84, 73:107 a 96:91.

První dva zápasy v Brně byly vyrovnané, oba vyhráli hosté o dva body. Ve čtvrtek to byla v Opavě výborná jízda našeho týmu, když jsme stylem start-cíl zaknihovali první výhru ve čtvrtfinále. Poslední, čtvrté střetnutí, jsme odehráli v pátek v Hale Opava a prohra 96:91 znamenala „mečbol“ pro našeho soupeře.

V play-off je naším nejlepším střelcem Randy Culpepper s téměř 16ti body na zápas. Nad 10 bodů v průměru mají také Chatman, Půlpán, Šmits, Bálint a Pointer.

Problém nám dělá hlavně opavský kapitán Jakub Šiřina, který je nejlepším střelcem série s víc jak 17ti body na zápas. Opava si dělí body mezi víc hráčů jak my, proto nad 10 bodů na utkání mají pouze hráči Jakub Slavík a Radek Farský.

Na sváteční pondělí jsme si pro vás připravili akci společně s volejbalovým klubem žen kp brno. Právě „kápečko“ odehraje třetí finálový zápas od 18:30 také ve Starez aréně Vodova proti druhému brněnskému klubu v soutěži, týmu Šelmy Brno. Když si fanoušek koupí vstupenku na Basket Brno, nebo je držitelem permanentky, může se podívat také na volejbal a opačně, se vstupenkou na volejbal může fanoušek na basket. Doufáme, že co nejvíc lidí přijde podpořit brněnské kluby v důležitých zápasech.

Vzkaz pro fanoušky: přijďte na naše utkání v BÍLÉM a ukažte tím, že fandíte Basketu Brno! Je to nejdůležitější utkání sezóny a my skutečně potřebujeme v hale podporu každého jednoho fanouška. Věříme, že společně vytvoříme neskutečnou atmosféru, kterou naši hráči budou potřebovat. V sérii prohráváme 1:3, hraje se na 4 vítězná utkání. Ještě nic není ztraceno!

Absence v utkání: Djuricic (zlomená ruka, dlouhodobé zranění)

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,V domácím prostředí necháme na palubovce vše,abychom se do série a Opavy vrátili. V zápase bude rozhodovat bojovnost, boj o každý centimetr palubovky. Věřím,že jsme všichni společně naladěni nechat na hřišti vše. Přál bych si,aby každý brněnský fanoušek přišel a hnal nás za výhrou. My pro ni uděláme maximum.”

Kameron Chatman (hráč Basketu Brno): ,,Pořád věříme v sebe a v to, co dokážeme, jen se musíme držet toho, co jsme hráli celou sezónu. Doufám, že v hale bude spousta fanoušků a skvělá atmosféra, která nám dá ještě větší motivaci vyhrát a udržet tuto sérii.“

Vstupenky v síti ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/BASKET-BRNO-ctvrtfinale-Play-Off