BK Opava: Basket Brno 96:91 (27:25, 25:19, 20:22, 24:24)

Body: Šiřina 16, Mokráň 14, Kvapil 13, Gniadek 13, Slavík 13, Zbránek 9, Kouřil 7, Švandrlík 6, Jurečka 3, Farský 2 – Bálint 19, Culpepper 18 (+6 asistencí), Půlpán 11, Chatman 11, Šmits 10 (+6 doskoků), Krakovič 8 (+6 doskoků), Pointer 7, Puršl 7

Skóre čtvrtého zápasu čtvrtfinálové série, stejně jako včera, otevřel Dominic Pointer. Ze začátku si Opava držela mírný náskok, po šesti minutách jsme se opět dostali do vedení 15:14. Po první, vyrovnané části hry, jsme však nakonec prohrávali o 2 body.

Druhou čtvrtinu jsme nezačali špatně, ale následně po pěti minutách narostl náskok Opavy už na 10 bodů. Tento náskok jsme dokázali snížit, ale dvě minuty před koncem Šiřina upravil na 50:38. Poločas nakonec skončil rozdílem osmi bodů.

Začátek druhého poločasu domácím vyšel, Opava vedla už 61:46. I z této propasti jsme dokázali vybruslit a po Bálintové trojce byl stav 61:63 z našeho pohledu. V poslední vteřině čtvrtiny fauloval Puršl Kouřila, který dostal výhodu tří trestních hodů. Proměnil dvě šestky a upravil na 72:66 pro Opavu.

Na začátku poslední části hry dala domácí Opava dvě trojky, na které dokázal zareagovat Culpepper také střelami za tři. Po čtyřech minutách jsme po další Bálintové trojce prohrávali pouze o 3 body (77:80). Ještě tři a půl minuty před koncem to bylo stále o 3, poté ale Slavík sedmi body rozhodl o výhře domácího týmu.

Série se vrací do Brna, kde v pondělí od 15:30 odehrajeme zápas číslo 5.

Petr Czudek (trenér BK Opava): “Důležité vítězství. Dnes jsme do utkání vstoupili mnohem lépe než včera. Po vyrovnané první čtvrtině jsme odskočili do mírného náskoku, který jsme si udržovali po celé utkání. Hodně nám pomohlo, že Pointer nasbíral rychle čtyři fauly a nehrál. Opět přišla velká návštěva a diváci chtěli vidět vítězství, které jsme jim dali. Atmosféra byla neskutečná. Je to tři jedna a všichni víme, že poslední krok je ten nejtěžší. V pondělí jedeme do Brna pokusit se sérii ukončut.”

Radek Farský (guard BK Opava): “Dnes to bylo jiné utkání než včera, kdy jsme nepředvedli výkon hodný play off. Dobře jsme se asi vyspali, dobře jsme zregenerovali a v podstatě celé utkání jsme vedli. Je to nádhera hrát před tak fantastickými diváky a vyhrát. Byli jsme lepší na doskoku a to je vždy základ úspěchu.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): “Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. My jsme dne nezopakovali včerejší výkon a vrátili jsme se ke hře, kterou jsme předváděli v Brně. Opava nám odskočila do dvouciferného náskoku, který jsme sice několikrát dotáhli. To dohánění náskoku však stojí strašně moc sil a ty nám v závěru chyběly. V pondělí série pokračuje a my se chceme do Opavy ještě vrátit.”

Viktor Pulpán (rozehrávač Basket Brno): “Dostat 96 bodů to se nedá venku vyhrát. Ano dali jsme 91 bodů, ale pokud budeme bránit jako dnes, nemůžeme vyhrávat. Vracíme se do Brna, kde musíme předvést lepší výkon a příští středu se chceme ještě ukázat v Opavě.”