BK Opava: Basket Brno 73:107 (19:31, 22:21, 22:25, 10:30)

Body: Šiřina 26, Farský 12, Slavík 11, Gniadek 6, Mokráň 6, Jurečka 5, Švandrlík 5, Carl 2 – Culpepper 23, Chatman 16 (+6 doskoků), Pointer 15 (+6 doskoků), Puršl 13 (+7 doskoků), Půlpán 12 (+6 doskoků a 5 asistencí), Šmits 9, Krakovič 6, Kárník 4, Bálint 4, Dáňa 3, Nečas 2

V Opavě to byl naprosto odlišný zápas než první dvě utkání ve STAREZ Aréně Vodova. Od začátku jsme vedli (9:0 a pak 20:4), první čtvrtinu jsme vyhráli 31:19.

Druhou část hry začala domácí Opava náporem, který znamenal vyrovnání na 31:31. Důležité ale bylo to, že jsme se opět od soupeře odpoutali a do šaten jsme odcházeli s jedenácti bodovým náskokem.

Ve třetí čtvrtině jsme se dostali do vedení o 20 bodů, Opava ale dokázala snížit na rozdíl devíti bodů. Vzápětí jsme ale předvedli šňůru 7:0 a po třetí části jsme vedli o 14.

Poslední čtvrtinu jsme opět začali šňůrou a opět jsme se dostali do vedení o 20 bodů. Po osmi minutách to bylo už o 25 a po další minutě o 30. Konečné skóre 107:73 mluví jasně v náš prospěch.

Zítra odehrajeme v Opavě další utkání a v pondělí nás čeká pátý zápas série, který začne v 15:30 ve STAREZ Aréně Vodova.

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Brno na nás dnes vlétlo a získalo náskok, jehož stahování nám ubralo mnoho sil. Nevyužili jsme domácí prostředí, atmosféra více motivovala hosty. U nás se výrazně bodově projevil jen Jakub Šiřina a to je málo na tak silného soupeře. Vedeme stále dva jedna na utkání, ale dnes se naplno ukázala síla hostí. Brno vyhrálo zcela zaslouženě a tahalo po celé utkání za delší konec provazu. Zítra musíme přidat na agresivitě a využívat pozice, které jsme dnes přecházeli.”

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Brno dnes hrálo velmi dobře. Nám se několikrát podařilo utkání téměř srovnat, ale v konci utkání se to projevilo na úbytku sil. V ohromné atmosféře jsme se ztráceli, naopak Brnu to vyhovovalo. V play off je jedno jestli prohrajete o jeden nebo o třicet. Zítra se musíme zvednout a využít toho, že jsme doma před domácím publikem. Stále vedeme dva jedna.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Dnes musím pochválit naše hráče. Hráli jsme to, co jsme si řekli, zahráli výborně všichni cizinci. Byli jsme mnohem agresivnější než v utkáních v Brně. Jsme rádi, že jsme snížili náskok Opavy a zítra se pokusíme vyrovnat.”

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Důležité vítězství. Utkání jsme výborně začali, byli jsme lepší střelecky a dominovali jsme na doskoku. Myslím si, že jsme zahráli to, co po nás trenéři chtěli a projevilo se to na výsledku. Všichni hráči, kteří se na palubovce objevili, odvedli své.”