BK Opava vs Basket Brno

27.4.2023 | 18:00 | Live na tvcom.cz a CT Sport plus (odkaz ZDE)

28.4.2023 | 18:00 | Live na tvcom.cz a CT Sport plus (odkaz ZDE)

Do Opavy jdeme za stavu 0:2 na zápasy, což znamená, že u našeho čtvrtfinálového soupeře potřebujeme alespoň jednou vyhrát, abychom se ještě vrátili do STAREZ Arény Vodova. Potřebujeme tam ale vyhrát celkem dvakrát, jestli chceme postoupit do semifinále Kooperativa NBL.

V domácím prostředí jsme odehráli dva vyrovnané zápasy, které jsme prohráli o 2 body. Poprvé si to Opava v závěru pohlídala, podruhé nám vstřelil vítězný koš 2 sekundy před koncem Filip Zbránek.

Do obou zápasů jsme nevstoupili dobře a soupeře jsme pořád dotahovali. V prvním utkání jsme vedli jen 4 minuty, nejvíc o 5 bodů (42:37). Ve druhém utkání jsme byli ve vedení také pouze 4 a půl minuty a náš největší náskok byl pouze tříbodový. Ve druhém střetnutí jsme výrazně prohráli na tzv. second chance points (body z druhých šancí) – 5:23.

První zápas nejvíc vyšel kapitánovi Šiřinovi, který nám nastřílel 24 bodů. Opava nám dala celkem 16 trojek z 31 pokusů, což znamená, že jejich úspěšnost byla nad 50%. Ve druhém utkání se nejvíc dařilo Farskému a Slavíkovi, kteří dali shodně po 15ti bodech.

Naším nejlepším střelcem v prvním utkání byl Bálint (18 bodů), kterému podobně jako Šiřinovi nevyšel druhý zápas a nedal v něm ani bod.

Na obou utkáních byla výborná atmosféra, na každém zápase bylo přes 1350 lidí. Děkujeme všem, kteří si do STAREZ Arény našli cestu a doufáme, že sérii hranou na 4 vítězná utkání ještě zpět do Brna vrátíme.

Absence v utkání: Djuricic (dlouhodobé zranění – zlomená ruka)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Matematika je pro nás jasná, pokud chceme sérii ještě vrátit na Vodovku, musíme v Opavě urvat vítězství. Víme, co nás tam čeká a nebude to nic jednoduchého. Musíme zlepšit naši obranu 1na1, ze které pramení otevřené trojky Opavy.  Důležité bude taky udržet nervy na uzdě a hrát stále organizovaně. Myslím si, že po druhám zápase máme o motivaci postaráno. Zápasy se rozhoduji na hřišti a my tam teď musíme nechat všechno!“

Jakub Nečas (hráč Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká pokračování série s Opavou. Hráli jsme s nimi 2 vyrovnané zápasy, které nakonec skončili v prospěch Opavy. Teď je čas na to vrátit sérii zpět do Brna a napravit naše zaváhání. Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb, pohlídat si doskok a hrát společně hlavně v obraně. Poté můžeme pomýšlet na výhru.“