Basket Brno: BK Opava 84:86 (22:25, 18:18, 22:23, 22:20)

Body: Chatman 16, Půlpán 15, Culpepper 14 (+7 asistencí a 5 doskoků), Pointer 11 (+6 doskoků), Šmits 10 (+6 doskoků), Puršl 8, Krakovič 5, Nečas 4, Dáňa 1, Bálint 0 – Slavík 15, Farský 15, Zbránek 14, Švandrlík 11, Kouřil 10, Gniadek 9, Kvapil 4, Mokráň 4, Šiřina 3, Jurečka 1

Druhý zápas čtvrtfinále play-off začal podobně jako ten první. Po pěti minutách měla Opava na kontě tři trojky a vedla 11:6. Poprvé jsme vedli dvě minuty před koncem, po trestních hodech Šmitse byl stav 19:17. Náš soupeř dal nakonec v první části hry pět trojek, skóre po první čtvrtině 22:25. Ve druhé části hry si Opava udržovala mírný náskok, vedla 37:31. V poslední vteřině dal Krakovič koš a snížil tak na poločasových 40:43.

Ve třetí čtvrtině si hosté vypracovali větší náskok a vedli už o 13 bodů (61:48). I díky trojkám Šmitse jsme se vrátili do zápasu a po třetí čtvrtině jsme prohrávali pouze o 4 body. Čtvrtou čtvrtinu začal Půlpán trojkou, po jeho další tříbodové střele to bylo už 68:68 a následně trefil zpoza oblouku také Culpepper a vedli jsme o 3. Od té doby se vedení střídalo, 1:34 do konce dal Radek Farský těžkou dlouhou trojku a Opava vedla 82:78. V poslední minutě jsme se i díky výborné střelbě trestních hodů dostali před soupeře, bohužel ale z posledního útoku Opavy dokázal skórovat Zbránek za 3 body a tak jsme i druhý domácí zápas prohráli o 2 body.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „V první řadě gratuluji Opavě k vítězství. Myslím si, že vyhrál šťastnější. Prohrávali jsme o 15 bodů, ale dokázali jsme se vrátit zpátky. Ve druhém poločase jsme ukázali, jak musíme hrát. Důležitý je také udržet emoce, nerozčilovat se zbytečně na rozhodčí. Je to play-off, je to 2:0, jedeme do Opavy a necháme tam všechno, protože nemáme co ztratit.”

Viktor Půlpán (rozehrávač Basket Brno): „Celý zápas jsme dělali chyby, nedávali jsme spoustu jednoduchých košů. Místo, abychom si udělali náskok, tak byla pořád ve vedení Opava. Opava byla v pohodě, trefovala těžké střely. Musíme hrát lépe v obraně, opět jsme dostali spoustu bodů. Je těžké Opavu zastavit, pokud se chytne jednoduchými koši.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Děkuji všem fanouškům, kteří dnes přišli do Brna, vytvořili skvělou atmosféru. Byli jsme dvakrát šťastnější tým, ale dnes jsme si za tím šli hned od začátku. Nakonec Filip Zbránek ukázal, že je to hráč pro play-off a my jsme velmi rádi, že ho tady máme a vyhrál nám zápas.

Filip Zbránek (forward Basket Brno): „Na konci jsem měl volnou střelu a padlo to tam. Velké díky patří klukům, kteří doskočili ten balon. Brno to už teď bude mít hodně těžké.”

Počet diváků: 1368