Basket Brno: BK Opava 92:94 (26:30, 18:15, 23:28, 25:21)

Body: Bálint 18, Chatman 15, Šmits 12 (+6 doskoků), Puršl 10 (+8 doskoků), Půlpán 8 (+5 asistencí), Krakovič 8 (+6 doskoků), Culpepper 8, Pointer 7, Nečas 6, Křivánek 0 – Šiřina 24, Švandrlík 14, Farský 12, Mokráň 11, Kouřil 9, Gniadek 6, Slavík 6, Jurečka 5, Carl 4, Zbránek 2, Kvapil 1

První čtvrtfinálový zápas s Opavou jsme nezačali dobře. Prohrávali jsme 0:8, 4:14 a 11:22. I díky střele Bálinta z půlky hřiště v poslední vteřině jsme po první části prohrávali jen o 4 body. Po pěti minutách druhé čtvrtiny jsme se dostali do vedení 42:37, Opava ale tento stav otočila a po první polovině vedla 44:45.

Ve třetí části hry se náš soupeř opět dostal do většího vedení. Po šesti minutách vedl 55:68. Hlavně díky velké bojovnosti jsme snížili na 67:71 a po třetí čtvrtině byl stav 67:73. Poslední část hry jsme otevřeli trojkou Bálinta, poté ale úřadoval hostující Šiřina, který dal 5 bodů v řadě. Když nás Bálint další trojkou poslal do vedení 84:82 vypadalo to, že jsme na nejlepší cestě vyhrát první čtvrtfinálové utkání. Hosté ale opět díky pětibodovému Šiřinovi otočili na 84:87. V závěru jsme udělali několik chyb a ztrát, Opava dokráčela k první výhře v sérii.

Zítra odehrajeme druhý zápas série, opět od 18:00 ve Starez Aréně Vodova.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Těžko se bavit o tom, co nefungovalo. Dostali jsme 16 trojek, Opava měla vysokou úspěšnost, hrála dnes dobře. Myslím si, že to začalo od první čtvrtiny, kde jsme je nechali chytnout. Na konci klobouk dolů před Kubou Šiřinou, vzal to na sebe a rozhodl to tam. Je to 1-0, nic se neděje, soustředíme se na zítřejší zápas. Evidentně to bude vyrovnaný, takže se na to musíme soustředit.”

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „Na konci jsme se trochu trápili, nevěděli jsme se dostat do volných pozic. Dostali jsme 94 bodů a pokud chceme být úspěšní, musíme na tom zapracovat. Opava má hru založenou na tom, že všichni můžou vystřelit za tři a my o tom víme. Bohužel hned na začátku jsme si nepohlídali střelce. Opava se chytla a potom už se to s námi vezlo. Tuhle sérii rozhodne doskok.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Dnes nám fungovaly hlavně trojky. Vždy když jsme byli v kritických momentech, trefili jsme trojku a tím jsme se uklidnili. Taková úspěšnost, to je krása a to nám velmi pomohlo. Myslím, že nám dost pomohlo i to, že jsme byli v předkole. Jsme pořád v zápasovém rytmu a to nám hlavně na začátku dost pomohlo.”

Radek Farský (křídlo BK Opava): „Dnes to splnilo všechny parametry, co se od play-off očekává. Bylo to tvrdé, jednou vedlo Brno, jednou my. Chceme Brno uběhat, máme rotaci 12 hráčů, chceme hrát rychle a to je to, co nás historicky zdobí. V posledních zápasech jsme najeli na tu správnou notu a pokračujeme v tom i v Brně.”

Počet diváků: 1387