Nejen A tým Basketu Brno, který postoupil do play-off ze druhé pozice a ve čtvrtfinále se utká od neděle s Opavou, zažívá povedenou sezonu. Daří se i juniorskému celku brněnského klubu, který v 1. lize dospělých překvapivě postoupil do finále, v němž se od pátku v sérii na dvě výhry utká s favorizovaným Pískem o postup do baráže o nejvyšší soutěž.

Martin Vaněk (hlavní trenér týmu U23): ,,Jsem na kluky strašně hrdý. Na začátku sezony bylo našim cílem postoupit do vrchní skupiny, abychom měli konfrontaci s nejlepšími týmy v 1. lize. Když jsme se dostali do této skupiny, osobně jsem si říkal, že by bylo fajn začínat play-off doma, což se ukázalo jako velká výhoda ve čtvrtfinále, kde jsme v pět zápasové sérii vyřadili Nový Jičín. Před semifinále jsem klukům říkal, ať ještě zkusíme jít o stupínek výš, že rozhodně máme na to být ve finále. Do semifinálové série jsme šli s tím, že už jsme soupeře dokázali 2x porazit, ale zároveň, že nás čeká úplně jiný zápas, což se ukázalo hned v prvním utkání, kdy jsme po 3. čtvrtinách prohrávali o 12 bodu. Tým ale ukázal svoji kvalitu a dokázal zápas otočit a vyhrát, což byl rozhodující okamžik celé série.”

Tomáš Houzar (rozehrávač týmu U23 a hráč A týmu Basketu Brno): ,,O víkendu nás čeká finále 1. ligy, ve kterém se utkáme s Pískem. Soupeř má kvalitní kádr, silnou fanouškovskou základnu a netají se ambicemi postoupit do nejvyšší soutěže. V utkáních nemáme co ztratit a budou pro nás odměnou na závěr úspěšné sezóny.“

Celý článek si můžete přečíst na webu: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basket-brno-u23-finale-prvni-liga.html