Klub Basket Brno před poslední a nejdůležitější části sezóny posiluje o dalšího guarda, na perimetr přichází Sir´Dominic Pointer.

Třiceti letý, téměř dva metry vysoký Američan začínal svou kariéru v NCAA, v týmu St.John´s Red Storm. Ve své čtvrté sezóně zapisoval v průměru 14 bodů, 8 doskoků a 3 asistence na utkání. V roce 2015 byl draftován do NBA týmem Cleveland Cavaliers z 53. pozice, avšak nejlepší ligu světa si nikdy nezahrál. Na farmě Clevelandu, v G-league, sbíral 7 bodů a 5 doskoků na jedno utkání.

Následně se přesunul do Evropy, postupně hrával v Izraelské první a druhé lize a poté v Maďarsku. V Izraeli v týmu Hapoel Eliat zakončil sezónu s průměrem téměř 13 bodů a 7 doskoků na zápas. V druhé nejvyšší izraelské soutěži zapisoval 20 bodů a 10 doskoků. V Maďarsku působil v týmu Alba Fehervar, kde se mu také bodově dařilo a sezónu zakončil s průměrem 10 bodů na zápas.

Po třech letech v Evropě se opět přesunul do USA, kde hrával další tři roky G-league za Cleveland Charge. V loňské sezóně působil na Kypru, v týmu Apoel Nicosia skóroval 15 bodů na utkání a přidával k tomu 8 doskoků a 4 asistence.

V roce 2015 se v NCAA dostal ve své konferenci do druhé nejlepší pětky a vysloužil si ocenění nejlepšího obránce. V roce 2020 se v G-league dostal do nejlépe bránící pětky ligy (All-Defensive Team).

Roman Marko (Generální manažer Basketu Brno): ,,Jelikož v poslední době došlo hned k několika zraněním, rozhodli jsme se na poslední chvíli angažovat Sir’Dominica Pointera. Jedná se o hráče, který může alternovat na několika pozicích a věříme, že se adaptuje co nejrychleji a bude pro náš tým přínosem v bojích playoff.“

Sir´Dominic Pointer (Nový hráč Basketu Brno): ,,Jsem velmi rád, že přicházím do týmu, který má ambici hrát o titul. Budu hrát jak nejlépe umím, abych pomohl týmu k dosažení našich cílů.“