Basket Brno vs SLUNETA Ústí nad Labem 81:79 (25:17, 19:18, 20:18, 17:26)

Body: Chatman 22 (+8 doskoků), Bálint 16, Puršl 16 (+7 doskoků), Svoboda 11 (+6 doskoků), Křivánek 7 (+5 asistencí a 6 doskoků), Dáňa 5, Kárnik 2, Nečas 2 (+6 doskoků), Šmits 0 – Hicks 23, Martin 17, Svejcar 17, Pecka 12, Johnson 4, Nábělek 3, Heinzl 2, Karlovský 1

Do zápasu se Slunetou Ústí nad Labem jsme nastoupili bez zraněného Djuricice, pro kterého sezóna skončila, Culpeppera, Krakoviče a také Půlpána, kterého vyřadilo zánětlivé onemocnění na poslední chvíli. S novým kapitánem Puršlem jsme začali velmi dobře a rychle jsme si vypracovali náskok. Po dunku Chatmana jsme vedli už 21:11 a sice Sluneta snížila na rozdíl šesti bodů, po první čtvrtině jsme vedli 25:17. Ve druhé čtvrtině náš náskok ze začátku narůstal, pak se ale hosté dotáhli na méně než deset bodů a do šaten jsme odcházeli za stavu 44:35.

Také ve třetí čtvrtině jsme si udržovali vypracovaný náskok, Slunetu jsme nepouštěli na menší bodový rozdíl. Poslední část hry ale jasně patřila hostům. Ještě tři minuty před koncem jsme vedli o 9 bodů, jeden a půl minuty před koncem Ústí snížilo na 74:78. V posledních vteřinách to bylo už jen o bod, Puršl jedním trestním hodem poslal náš tým do vedení 81:79 a Sluneta z posledního útoku nevytěžila nic a z Brna odchází bez vítězství.

Skupinu A1 jsme tedy zakončili vítězstvím a v play-off se utkáme s týmem z předkola. Nejpravděpodobnějším soupeřem je Opava, která skončila sedmá a bude hrát se Slavii Praha. Náš dnešní soupeř skončil na pátém místě a v play-off se utká s týmem Pardubic.

V dnešním utkání se náš hlavní trenér Lubomír Růžička dostal v historické tabulce v počtu startů v nejvyšší basketbalové lize na čtvrté místo (patří mu také třetí místo u aktivních trenérů). Zaznamenal svůj 359 start jako hlavní trenér. Víc jich v Kooperativa NBL má jenom Petr Czudek, Predrag Benaček a Pavel Budinský.

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „V první řadě jsme rádi za vítězství, protože jsme dnes hráli ve velmi okleštěné sestavě. Zranění Randyho Culpeppera a Kuby Krakoviče není vážného charakteru, už půjdou do tréninkového procesu. U Viktora Půlpána se dnes objevilo zánětlivý onemocnění, které doufám nebude delšího rázu a že to pár dní klidu spraví. Do zápasu jsme měli dobrý vstup, v prvních třech čtvrtinách jsme udávali tempo hry. V poslední čtvrtině jsme přestali doskakovat a SLUNETA nám dala 27 bodů, což je velké číslo. Za vítězství jsme rádi, protože se nám podařilo splnit předsezónní cíl a skončit na první nebo druhé příčce. Nadstavba byla z naší strany nahoru dolů, celková bilance 25-11 je fajn. Mrzí mě tři domácí utkání a to proti Nymburku, Děčínu a Kolínu. Kdybychom alespoň jedno utkání zvládli v koncovce, tak jsme mohli jet do play-off z prvního místa. Teď si počkáme, koho nám předkolo přisoudí. Musíme se připravit zodpovědně, začínat budeme na domácí palubovce a věřím, že fanoušci, kteří jsou letos skvělý, si najdou cestu do haly a pomůžou nám k našim cílům.”

Richard Bálint (guard Basket Brno): „Do začátku jsme vstoupili dobře, udělali jsme si deseti bodový vedení, které jsme celý zápas udržovali. Uteklo nám až posledních pět minut, naštěstí jsme poslední pozici ubránili. Dobré týmové vítězství a dobrá výhra pro Brno.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „My jsme dnes zaspali začátek, prvních osm minut jsme nebyli na hřišti. Domácí si vypracovali náskok. My jsme pak začali agresivně bránit a hrát naši hru v útoku. Pro nás je to ponaučení do play-off, musíme hrát od první minuty. Celkově jsem rád za základní část, teď se připravíme na Pardubice. Přeji domácím, aby se uzdravili, my doufám se taky uzdravíme, aby do play-off byly všechny týmy kompletní.”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Mně se to dnes hodnotí špatně, protože jsme do zápasu vstoupili dost špatně. Měli jsme v nohách těžké zápasy a hodně kilometrů. Za posledních deset dní jsme jezdili do Opavy, Ostravy a teď tady do Brna. Tahali jsme za kratší konec 15 minut a pak jsme se adaptovali. Radši bych prohrál o 15, než takhle poslední střelou. Jsem rád, že jsme dokázali, že umíme bránit. Je to škoda, ale oproti začátku sezony se pro nás nic nemění a musíme se poučit z chyb.”

Počet diváků: 530