Basket Brno vs SLUNETA Ústí nad Labem

12.4. | 18:00 | Vstupenky v síti ticketportal (odkaz ZDE)

Ve středu odehrajeme poslední utkání v nadstavbové skupině A1. Našim soupeřem bude na domácí palubovce ve STAREZ Aréně tým Slunety Ústí nad Labem, která ještě bojuje o vylepšení své pozice před play-off. Má stejnou bilanci jako Pardubice, které odehrají poslední kolo doma s již jistým vítězem nadstavby, týmem ERA Basketball Nymburk. Na dálku tak svedou boj o čtvrté místo a lepší pozici do vzájemného čtvrtfinále play-off.

My půjdeme do play-off z druhé pozice. Rozhodla o tom naše sobotní výhra nad Opavou, kde jsme druhou pozici uhájili před Děčínem. Na soupeře ještě budeme čekat. O sedmé pozici se rozhodne v posledním kole a může to být jeden z trojice Opava, Ostrava a Kolín. Tento tým narazí pak v předkole na Slavii Praha a vítěz předkola bude naším čtvrtfinálovým soupeřem.

První zápasy play-off poté odehrajeme v neděli 23.4. a v pondělí 24.4.

Do středečního zápasu nastoupíme bez Cupeppera, který má vykloubený prst na ruce, avšak do startu play-off by měl být připraven. Nebude hrát ani Krakovič, který má malé svalové problémy a potřebuje si je doléčit.

Sezóna poté skončila pro Danila Djuricice. V utkání s Opavou si zlomil ruku a doktor doporučil operaci. Danilo kvůli operaci odletěl domů do Kanady a do konce sezóny se na palubovku nevrátí. Klub by chtěl Danila udržet do další sezóny a jedná s ním tak o nové smlouvě.

Danilo Djuricic posílá vzkaz všem brněnským fanouškům: ,,Chtěl bych poděkovat všem fanouškům Basketu Brno za skvělou sezónu. Přišel jsem uprostřed sezóny a cítil jsem od každého velkou podporu. Děkuji fanouškům, trenérům a organizaci jako takové za to, že mi dali šanci. Věřím, že kluci mají na to, aby se porvali o titul. Moc bych to všem přál.“

Absence v utkání: Djuricic (zlomená ruka), Krakovič (svalové zranění na noze), Culpepper (vykloubený prst)

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,I přestože před posledním utkáním skupiny A1 už víme, z jaké pozice půjdeme do play-off, tak je zápas pro nás důležitý, zejména proto, abychom zapracovali kluky, kteří přišli v posledních dvou týdnech. Utkání chceme vyhrát, abychom se dobře naladili na play-off. Doufám, že předvedeme kompaktní výkon na obou polovinách hřiště a dokážeme na domácí palubovce porazit ústeckou Slunetu, která ještě bude bojovat na dálku o lepší umístění před play-off s Pardubicemi. Myslím si, že přijede velmi namotivovaný soupeř a bude o co hrát.“

Vstupenky v síti ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/Basket-Brno-SLUNETA-Usti-nad-Labem–135357