Basket Brno vs BK Opava

8.4.2023 | 18:10 | Vstupenky v síti ticketportal

V sobotu se v Brně utkají ve čtvrtém vzájemném zápase v sezóně Basket Brno a BK Opava. Bude to předposlední utkání v nadstavbové skupině A1 pro oba týmy a oba chtějí a potřebují vyhrát. My ještě pomýšlíme na první místo, udržet bychom ale chtěli i druhou příčku před vyřazovací části. Pokud se nechceme spoléhat na Děčín, potřebujeme jednou vyhrát. V sobotu je na to první příležitost, poté už nás bude čekat jen poslední utkání ve středu se Slunetou Ústí nad Labem také v domácím prostředí.

Opava je v situaci, kdy se chce vyhnout předkolu play-off. V posledním kole ve středu prohrála v Nymburku a má stejnou bilanci jako Ostrava a Kolín. Proto potřebuje zabrat v každém utkání.

Slezané jsou našim nejméně oblíbeným týmem, v této sezóně Kooperativa NBL je to jediný klub, který jsme ještě nedokázali porazit. Existuje i šance, že právě Opavu dostaneme do čtvrtfinále play-off, což by znamenalo kvalitní a vyrovnanou sérii.

Opava bere utkání velmi vážně a do Brna vypravuje autobus s fanoušky. Mohl by to být tedy zápas se skvělou atmosférou. Na naší straně budou v hledišti basketbalisté z Youth Sports Festivalu, což je festival dětí a mládeže, kde se mládežnické týmy chlapců a děvčat z celého světa mohou zúčastnit ve třech populárních sportech (fotbal, basketbal a házená) ve věkových skupinách U8 až U17.

Atrakce utkání: Vystoupení taneční skupiny o time-outech a mezi čtvrtinami.

Absence v utkání: Smith (nemoc – start nejistý)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Po poslední porážce v Pardubicích jsme měli týden na zlepšení naší obrany a zapracovaní našich nových hráčů. Do play-off nám zbývají dvě kola a pokud chceme udržet 2. místo, musíme k těmto zápasům přistoupit, jako by pro nás play-off už začalo. Opava je zkušený tým, který hraje tvrdě, což bude to správné měřítko, jak jsme na závěrečnou část sezony připraveni. Letos jsme je ještě neporazili, ale věřím, ze na domácí palubovce předvedeme zlepšený výkon a uspějeme.“

Jakub Krakovič (kapitán Basketu Brno): ,,V sobotu nás čeká Opava, tým se kterým máme zatím 0:3 a to budeme chtít změnit. Pro nás není zase tak důležitá hra Opavy, ale to, abychom se zase vrátili ke své hře, k tomu potřebujeme dobrý obranný doskok a využít naší rychlé přechodové fáze.“

Informace pro fanoušky:

Na poslední dvě utkání nadstavbové skupiny A1 jsme si pro vás připravili akci. Na ticketportalu si můžete koupit vstupenku za 400 Kč, která vám platí na samotný zápas a navíc k tomu dostanete tričko s motivem PLAY-OFF! U vstupu do haly si řeknete, jakou velikost trička chcete vyrobit a do prvního zápasu v PLAY-OFF je máte vyrobené a trička na Vás počkají.

Trička samozřejmě budou dostupné i na zápasech play-off v našem fanshopu, takhle ale budete mít jistotu, že vaše velikost bude dostupná! Trička se na utkáních v play-off budou prodávat za 490 Kč.

Každý, kdo má na zápas koupenou vstupenku přes ticketportal, prosíme použijte vedlejší vchod. Hlavní vchod se bude používat jen pro nákup vstupenek na místě. Děkujeme.

Vstupenky v síti ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/Basket-Brno-BK-Opava–135232