BK KVIS Pardubice: Basket Brno 97:77 (27:20, 28:24, 25:10, 17:23)

Body: Rikić 21, Vyoral 19, Neal 17, Pekárek 10, Burda 10, Švrdlík 6, Štěrba 6, Čolak 6, Švrdlík 2 – Chatman 16 (+9 doskoků), Kárník 11, Krakovič 11, Půlpán 10 (+8 asistencí), Djuričič 10, Dáňa 6, Křivánek 5, Puršl 4, Nečas 4

Do zápasu v Pardubicích jsme nastoupili bez Culpeppera, kterého trápí zdravotní problémy.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, po pěti minutách šly však již Pardubice do vedení o pět bodů a v poslední minutě první čtvrtiny vedly o sedm. Na začátku druhé části jsme prohrávali již o deset a do šaten jsme odcházeli za stavu 55:44 pro domácí.

Zápas měl tedy úplně opačný průběh než všechna tři předchozí vzájemná utkání, která jsme vyhráli a kde se hrál spíše defenzivně laděný basketbal.

Ve třetí části utkání jsme po koši Půlpána snížili na rozdíl devíti bodů (50:59), poté ale opět domácí odskočili na větší bodový rozdíl 67:50 a na další snížení jsme již při skvělé hře domácích neměli energii.

Je třeba pogratulovat domácím, Pardubice hrály výborně a výhru si určitě zasloužily. Pozitivum zápasu můžeme najít ve výkonu Jamese Kárnika, který dostal větší prostor a za 14 minut na palubovce zaznamenal 11 bodů, 3 doskoky a jako jediný z našich hráčů skončil v hodnocení +/- v kladných číslech (+6).

Utkání jsme nakonec prohráli o 20 bodů a nevyužili jsme zaváhání Nymburka, který prohrál v Ostravě. Naopak, ze třetího místa se na nás dotahuje Děčín, který vyhrál v Kolíně. Stále platí, že na udržení druhého místa po nadstavbové části A1 musíme ještě jednou vyhrát. Budeme mít na to dvě příležitosti, doma odehrajeme zápasy s Opavou (8.dubna) a Slunetou Ústí nad Labem (12.dubna).

Vanja Miljkovič (asistent BK KVIS Pardubice): „Gratuluji našemu týmu, za tuto výhru jsme hrozně rádi. Je pro nás nesmírně důležitá především proto, že chceme před play-off udržet čtvrtou pozici. Zásadní bylo, že jsme ve druhém poločase dodrželi to, co jsme si řekli o přestávce: podařilo se nám zbrzdit Brno v útoku a více jsme se zaměřili na doskoky. Sami jsme v útoku měli 22 asistencí, což dokazuje, že jsme si vytvářeli dobré pozice, které jsme chtěli a které jsme proměňovali. Prezentovali jsme se jako tým a přesně to chceme.”

Robert Rikič (pivot BK KVIS Pardubice): „V prvním poločase se nám sice dařilo na útočné polovině, ale i Brno jsme nechali rozjet a často skórovat. O poločase jsme si řekli, že takhle to nepůjde, na obranné polovině jsme se potřebovali zlepšit. Kritická byla třetí čtvrtina, v níž jsme soupeře nenechali snadno skórovat a sami jsme se v útoku prosazovali, takže rozdíl narostl až ke 30 bodům. Dnešního vítězství si opravdu moc vážíme.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „V první řadě gratuluji Pardubicím k vítězství, dnes hrály opravdu dobře. Myslím, že v prvním poločase jsme jim dovolili, aby se rozjely. Potom, v dobré kulise svých fanoušků, trefovaly i těžké střely, ale bylo to taky naší nedůraznou obranou. O přestávce jsme si něco řekli v šatně, ale moc nám to na hřišti nefungovalo, Pardubice ve druhém poločase utekly na výraznější rozdíl a utkání už se v podstatě jenom dohrávalo.”

Jakub Krakovič (pivot Basket Brno): „Pardubice si vítězství zasloužily, minimálně za to, jak efektivní byly v útoku. My jsme jim to na začátku trošku ulehčili otevřenými střelami, které domácí hráči proměňovali s vysokou úspěšností, nedokázali jsme zastavit hru po pick-and-rollu. Jejich guardi měli dobrý den, svoji kvalitu předvedl i Rikič. Chtěl bych dát ale kredit i našemu týmu. Předváděli jsme rychlou hru, což je nám vlastní, v tom bychom měli pokračovat.”