BK KVIS Pardubice: Basket Brno

1.4.2023 | 17:30 | Live na tvcom.cz (odkaz zde)

V sobotu odehrajeme poslední venkovní utkání ve skupině A1 před play-off. Cestujeme do Pardubic, kde se utkáme s tamním týmem BK KVIS.

Pardubice se v posledních dvou kolech po dvou výhrách dotáhly na Slunetu Ústí nad Labem. Společně jsou na děleném čtvrtém místě a bojují o lepší postavení v play-off.

V posledním kole vyhrál tým kolem Dina Repeši v domácím prostředí nad Opavou o 6 bodů. Právě obhájce ligového stříbra z loňského roku je možný soupeř našeho týmu v poslední fáze sezóny.

Po prohře s Kolínem tuto středu nás předběhl Nymburk na čele Kooperativa NBL a odsunul nás na druhé místo. Do konce nadstavbové skupiny A1 zůstávají tři kola (Nymburk ještě odehraje čtyři zápasy) a my potřebujeme jednou vyhrát, abychom ubránili druhou pozici. Právě v sobotu se o to pokusíme.

Tým, který proti nám stojí, jsme dokázali třikrát v této sezóně porazit. Nejdřív v Pardubicích o 10 bodů a poté dvakrát doma o 15, respektive 1 bod. Právě poslední vzájemný duel byl velmi dramatický až do konce a vítězství jsme ubránili v poslední vteřině, když Chatman nedovolil skórovat Vyoralovi.

V Pardubicích se utkají dva odlišné týmy, co se týče herního systému. My jsme (společně s Nymburkem) nejofenzivnější tým celé ligy s průměrem téměř 88 bodů na zápas. Na druhé straně, domácí Pardubice jsou nejlépe bránícím týmem, když na jedno utkání inkasují pouze 73 bodů. Vzájemná utkání v této sezóně bývají spíše defenzivní a tak uvidíme, jestli se to v sobotu opět potvrdí. Zápas můžete sledovat živě na tvcom.cz od 17:30.

Absence v utkání: žádné

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,V dalším kole skupiny A1 nás čeká venkovní zápas v Pardubicích, které v posledních kolech prokazují zlepšenou formu. My se ale budeme soustředit na vlastní výkon, který nebyl v posledních utkáních optimální. Musíme zlepšit obranu 1 na 1 a obranný doskok, což jsou dva atributy, na kterých jsme v poslední době pracovali. Budu rád, když bude ve hře vidět progres. Na zápas jako takový se těšíme, protože v Pardubicích bývá skvělá atmosféra a jsou tady dobrá a vyrovnaná utkání.“