NH Ostrava: Basket Brno 74:82 (13:20, 22:19, 19:22, 20:21)

Body: Radukič 21, Morgan 15, Svoboda 15, Majerčák 10, Mathon 9, Bohačík 2, Týml 2 – Puršl 22 (+10 doskoků), Křivánek 13 (+8 doskoků a 6 asistencí), Nečas 11 (+6 doskoků), Djuricic 10 (+9 doskoků), Culpepper 9, Krakovič 8 (+6 doskoků), Smith 5, Bálint 2, Svoboda 2

Do zápasu v Ostravě jsme nastoupili bez zraněného Půlpána, Chatmana a stále také bez Kárnika. Na soupisku se ale dostala nová tvář, Andrew Smith, který v utkání odehrál prvních 12 minut za Basket Brno.

Skóre zápasu otevřel košem s faulem Puršl. Po třech minutách jsme vedli 9:2 a po osmi minutách již 15:6. Po první čtvrtině jsme vedli nad domácí Ostravou 20:13.

Začátek druhé části nám nevyšel, Ostrava se dostala po šňůře 9:0 do vedení 22:20. Nápor zastavil Djuricic smečí. Zbytek čtvrtiny se hrálo vyrovnaně a do šaten jsme odcházeli za stavu 35:39.

Hned na začátku třetí čtvrtiny jsme soupeři odskočili na rozdíl deseti bodů. V této části dal Smith své první body v našem dresu (v zápase celkem 5). Na konci periody měla Ostrava tři šestky, které proměnila a snížila tak na 54:61.

V poslední části hry jsme si drželi vedení na úrovni 10 bodů a domácí sice snížili 25 vteřin před koncem na 74:80, závěr jsme ale i díky proměněným trestním hodům zvládli a z Ostravy jsme si vezeme výhru o 8 bodů.

Skvělý zápas odehrál Šimon Puršl, který zaznamenal double-double za 22 bodů a 10 doskoků. Danilovi Djuricicovi chyběl jeden doskok k získání double-double a Petr Křivánek zakončil utkání s 13 body, 8 doskoky (7 útočných doskoků) a 6 asistencemi.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „V první řadě jsme rádi za výhru, jelikož jsme prohráli ve finále poháru, ale dnes jsme se odpíchli od obrany, pomohli jsme si rychlými protiútoky a hlavně obranným doskokem, což byl hlavní problém posledních zápasů. Naši mladí hráči dnes zastoupili Chatmana s Půlpánem a za výhru jsme rádi. Máme se zase od čeho odpíchnout.”

Adam Choleva (kouč NH Ostrava): „Po dlouhé době jsme podlehli doma. Ale své hráče musím pochválit, dnes do toho šli po hlavě. Dřeli, chtěli, ale dnes nás chytil špatný den. Malik Morgan se nedokázal dlouho chytit, stejně jako celý tým se nedokázal trefit zvenčí, což ve výsledku bylo vidět. Nakonec jsme padli o 8 bodů. Brno sice nehrálo v plné sestavě, ale to my také a navíc nás to postihlo trochu víc, tím, že jsme zvyklí hrát v méně lidech a teď bez Belikova se Štěpánem Svobodou nás to trochu dohání. Musíme si odpočinout, ale také máme stále na čem pracovat. Když budeme dále dobře pracovat v obraně, tak se dočkáme světlejších zítřků.”

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Do zápasu jsme měli výborný vstup, výborná energie z naší strany a Ostravu jsme dokázali udržet na uzdě. Vítězství jsme urvali díky doskoku navzdory špatným trojkám a šestkám.”

Michal Svoboda (křídlo NH Ostrava): „Utkání rozhodla první perioda, kdy nám soupeř utekl, a nám se to po celou dobu nepovedlo stáhnout.”