NH Ostrava: Basket Brno

Zítra | 17:30 | Live na tvcom.cz (odkaz zde)

Zítra se v hale Tatran utkají NH Ostrava a Basket Brno. Nová Huť je zatím na sedmém místě tabulky Kooperativa NBL s vyrovnanou bilancí 15 výher a 15 proher. Poslední prohru zaznamenala Ostrava v derby s Opavou, když ve středu prohrála vysokým rozdílem 108:75. Slezané by se rádi vyhnuli předkolu play-off, které čeká na sedmý a osmý tým po skončení skupiny A1, ale na to budou potřebovat sbírat výhry, aby předběhli Opavu, která má stejnou bilanci jako Ostrava, nebo Pardubice, které jsou jen o jednu výhru napřed. Naopak se ale z osmého místa na Novou Huť tlačí Kolín, který získal bronz z FINAL 4 Českého poháru a v posledním ligovém kole vyhrál nad Pardubicemi.

My jsme po prohře s Nymburkem v situaci, kdy nám ani samá vítězství nepomůžou k udržení prvního místa. Právě obhájce titulu má lepší vzájemný zápas jako my a když do konce sezóny neprohraje, půjde do play-off z prvního místa hegemon české ligy posledních let.

V Kooperativa NBL jsme odehráli s Ostravou tři vzájemná utkání. Na konci listopadu jsme doma vyhráli o 10 bodů (82:72), poslední utkání před Vánoci jsme právě na Tatranu zvládli po dramatu o 2 body (94:92) a zatím poslední vzájemný duel jsme odehráli v únoru, když jsme svého soupeře nepustili prakticky k ničemu a vyhráli jsme 91:55.

Nejvyrovnanější bylo tedy druhé utkání, které jsme odehráli právě v Ostravě. Nejvíc nás v tomhle utkání trápil Morgan, který nastřílel 32 bodů a hlavně v závěru držel šance domácích na vítězství.

Absence v utkání: Půlpán (zraněný krk), Kárnik (rodinné důvody), Chatman (otřes mozku), Dáňa (zranění ramene – start nejistý)

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Domácí Ostrava předvádí zejména na domácí palubovce v letošní sezóně velmi kompaktní basketbal. My jdeme do zápasu s několika úkoly, zejména hrát naši nátlakovou obranu a snažit se vylepšit obranný doskok, který nám v posledních zápasech nefungoval. Do Ostravy jdeme sice v okleštěné sestavě, ale já věřím, že když navážeme na naše výkony z minulých týdnů, tak můžeme být v zápase úspěšní.“

Šimon Svoboda (hráč Basketu Brno): ,,Zítra nás čeká těžký zápas v Ostravě. S Ostravou jsme ještě tuto sezónu neprohráli, ale soupeře nemůžeme podcenit, pamatujeme si na první utkání na Tatranu, které jsme vyhráli pouze o dva body. Pokud budeme hrát svoji hru po celých 40 minut, tak budeme v zápase úspěšní.“