Basket Brno: ERA Basketball Nymburk 77:83 (19:24, 26:26, 11:18, 21:15)

Body: Culpepper 17 (+5 asistencí), Chatman 13, Bálint 13, Djuricic 10 (+7 doskoků), Krakovič 9, Nečas 4 (+5 doskoků), Dáňa 4, Křivánek 3, Puršl 3, Svoboda 1 – Lockett 27, Gilyard 15, Benda 14, Kříž 7, Tůma 7, Watson 5, Boeheim 4, Palyza 3, Rylich 1

Dnešní utkání s Nymburkem bylo velmi důležité pro oba týmy z pohledu postavení v tabulce před play-off. Začátek vyšel lépe hostům, vedli 7:2 a po sedmi minutách 18:10. V posledních vteřinách první části hry dal Culpepper koš, kterým snížil na rozdíl pěti bodů.

Začátek druhé periody byl velmi zajímavý. Po sedmi vteřinách byl vyloučen Ondřej Sehnal, kterému byl nejdřív odpískán nesportovní faul a hned poté dostal i technickou chybu a tak musel palubovku i halu opustit. Vzápětí dostal technickou chybu i trenér hostí Ladislav Sokolovský a Nymburk tak měl tři týmové fauly během několika sekund. Náš tým této situace využil a po minutě jsme se dostali do vedení 25:24. Nymburk si vzal vedení zpátky, Bálint ale dvěma trojkami po sobě vyrovnal na 38:38. Na konci poločasu se opět blýskl individuální akcí Culpepper a snížil na 45:50.

Po přestávce se Nymburk rychle dostal do vedení 62:50 a tento bodový rozdíl vydržel až do konce této části hry. V poslední čtvrtině ze začátku hosté zvyšovali svůj náskok, ale závěr patřil nám. Minutu a 20 vteřin před koncem Chatman z protiútoku snižoval na 75:80 a následně Culpepper střelou za 2 body utkání ještě víc zdramatizoval. Byly to ale naše poslední body v zápase, Nymburk díky úspěšným trestním hodům v závěru zápas zvládl a připsal si výhru 83:77. Znamená to, že pokud náš dnešní soupeř do konce sezóny neprohraje, bude po skupině A1 na prvním místě, protože má lepší vzájemný zápas s námi.

V sobotu se představíme na palubovce nebezpečné Ostravy, kde jsme první zápas v sezóně vyhráli pouze o 2 body.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Nymburk dnes byl celý zápas lepší, nebudeme se na nic vymlouvat. Byl agresivnější a víc chtěl vyhrát. Měl 17 útočných doskoků, z toho spoustu bodů z druhých šancí. Další velké číslo je 15 bodů po ztrátách. Prostě Nymburk hrál dnes líp, měl víc energie a byl důraznější. My jsme hráli tak na půl plynu. Je to druhý zápas po sobě, co jsme výrazněji prohráli na útočném doskoku. Nebyli jsme tak fyzičtí, takže teď se na to budeme muset zaměřit. Play-off se blíží a pokud budeme hrát takhle, tak to nemá s našimi cíli nic společného. My musíme být tím agresorem v těch zápasech.”

Danilo Djuricic (pivot Basket Brno): „Dnes to byl těžký zápas. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme začali na soupeře ztrácet. Na konci třetí čtvrtiny jsme se vzbudili a začali jsme bojovat. Musíme zlepšit doskok, ale hlavně musíme zůstat týmem. Nezáleží na tom, jestli ztrácíme šest nebo deset bodů, musíme zůstat spolu a pořád bojovat. Dnes jsme s tím začali, ale bylo už pozdě. Klobouk dolů před Nymburkem, odehrál dobrý zápas. My teď musíme zapomenout na tento zápas, máme před sebou ještě několik utkání skupiny A1 a musíme hrát lépe. Určitě chceme ubránit první místo.”

Ladislav Sokolovský (trenér ERA Basketball Nymburk): „První poločas útočný, druhý poločas spíš obranný. Zápas byl takový divný, přišlo mi, že neměl tempo. Bylo tam moc přerušení, někdy oprávněně, někdy asi neoprávněně. Chvilku nás rozhodilo, že Ondra Sehnal musel odejít, ale po nějaké chvilce jsme se opět dostali do hry, většinu první půli jsme vedli. V druhé půli jsme ještě přidali v obraně. Kdybychom se vyvarovali špatných rozhodnutí, tak si myslím, že ten zápas mohl skončit o nějakých 15 bodů, jak to bylo pět minut před koncem a nemuseli jsme se tolik strachovat.”

Eric Lockett (křídlo ERA Basketball Nymburk): „Oba týmy dnes hrály tvrdě, my jsme plnili náš zápasový plán. Věděli jsme, co chceme v zápase dělat a celý čas jsme se na to soustředili. V zápase jsem chtěl pomoct spoluhráčům, skórovaní není moje hlavní úloha, ale když se mi povede dát tolik bodů, tak jsem šťastný. Našim plánem je teď útok na první místo v tabulce a uděláme všechno proto, abychom se tam dostali.”

Počet diváků: 1 256