Basket Brno: ERA Basketball Nymburk

22.3. | 18:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal (Odkaz zde)

S hegemonem celé ligy, týmem ERA Basketball Nymburk, se zítra utkáme již popáté v této sezóně. Kromě tří zápasů v lize jsme se s tímto týmem střetnuli i ve čtvrtfinále Českého poháru, kde jsme Nymburk porazili na domácí palubovce o 18 bodů a postoupili jsme do FINAL 4, které se uskutečnilo tento víkend v Praze na Královce. Po semifinálové výhře nad Slunetou Ústí nad Labem a finálové prohře s Děčínem jsme získali stříbrné medaile a zapsali jsme tak další úspěch do našich klubových dějin.

Nymburk má v Kooperativa NBL o zápas méně než my a v tabulce je na druhém místě. Případná zítřejší výhra je ale na první místo neposune, protože na náš tým aktuálně ztrácí hned dvě.

Poslední zápas odehrál náš zítřejší soupeř 11.března proti Pardubicím. Měl tedy jeden a půl týdne pauzu, ve které dokázal přivézt do klubu jednu novou posilu. Jedná se o amerického rozehrávače Evana Gilyarda. Čtyřiadvacetiletý rodák z Chicaga přichází do české ligy s pověstí chladnokrevného střelce.

„Dlouho jsme hledali hráče, který by byl schopen sám si vytvořit střelu a byl neustálou hrozbou pro obranu soupeře. A přesně to Evan Gilyard ukazoval v poměrně kvalitní Asean League, ale předtím i v NCAA. Věříme, že je tím dílkem, který nám chyběl do skládačky,“ uvedl trenér a sportovní manažer Nymburka Ladislav Sokolovský pro klubový web.

My jdeme do zápasu bez Kárnika, který se k našemu týmu připojí tento týden. Zápas s Nymburkem a sobotní utkání v Ostravě, avšak ještě hrát nebude. Ztrátou je také absence Viktora Půlpána, který musí doléčit zranění krku, které utrpěl minulý týden v ligovém zápase v Děčíně.

Atrakce utkání: Vystoupení taneční skupiny o time-outech a mezi čtvrtinami. Poločasová soutěž pro diváky.

Absence v utkání: Kárnik (rodinné důvody), Půlpán (zranění krku)

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Ve středu nás čeká zápas o první místo tabulky proti posilněnému Nymburku. Po prohraném finále poháru si chceme spravit chuť a udržet se včele. Předchozí zápasy byly velmi vyrovnané a rozhodovali se až u konce a jinak to neočekávám ani zítra. Doufám, že si do haly najde cestu spoustu fanoušků, které budeme k uhájení prvního místa velmi potřebovat.”

Jakub Nečas (hráč Basketu Brno): ,,Zítra odehrajeme důležitý zápas proti Nymburku. Bude to pro nás klíčový zápas, co se týče budoucího postavení do playoff. Čeká nás těžké utkání, ale pokud budeme schopni si pohlídat silné stránky soupeře, tak potom můžeme pomýšlet na výhru před domácími fanoušky.“

Vstupenky jsou dostupné v síti ticketportal. Odkaz najdete zde.