BASKET BRNO: SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM

Semifinále Českého poháru

ZÍTRA | 15:00 | Hala Královka (Praha)

Zítra odstartuje první vrchol této sezóny pro náš klub! V pražské hale Královka se utkáme v prvním semifinále Českého poháru s Ústím nad Labem. Druhý semifinálový boj (od 18:00) svedou Válečníci z Děčína a kolínští Medvědi. Poražené týmy se v neděli utkají v zápase o 3. místo (start v 16:30) a vítězné týmy odehrají finálové utkání v 19:40.

Vyjádření hlavních trenérů obou týmů po losu FINAL 4:

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): „Osobně jsem neměl tým, který bych si vyloženě přál. Spíše jsem rád, že hrajeme hned úvodní utkání. Na FINAL 4 se těšíme a věřím, že si na Královku najde cestu mnoho fanoušků a vytvoří tak skvělou atmosféru finálovému turnaji.“

Jan Šotnar (hlavní trenér Slunety Ústí nad Labem): „Viděno ligovou tabulkou nám los přidělil nejtěžšího možného soupeře, ale pokud chceme Český pohár vyhrát, musíme stejně dvakrát zvítězit a je nám jedno, koho dostaneme do semifinále. Navíc podle mě větší šanci porazit Brno máme první den, protože Brno bude mít oproti ostatním třem týmům výhodu větší rotace hráčů a druhý den bude mít více sil. Takže i když z hlediska získání medaile je to složitější soupeř, tak pro šanci vyhrát celý pohár to byl los nejpříznivější. My tak do semifinále určitě půjdeme s cílem vyhrát. Celý turnaj bude vyrovnaný a z těch čtyř týmů má šanci prakticky kdokoli, takže to bude i divácky zajímavé.”

Sluneta je nepříjemný soupeř, kterého jsme v sezóně dokázali dvakrát porazit. Nejdřív v domácí prostředí na začátku listopadu 92:90 a minulý týden v neděli jsme si odvezli z Ústí výhru 109:93.

Ústí se poprvé v poháru představilo v osmifinále, kde narazilo na Sokol Pražský. V tomto střetnutí zvítězil tým Slunety s přehledem 114:62. Ve čtvrtfinále se pak setkali s náročnějším soupeřem, týmem BK Opava. Právě Slezané měli výhodu domácí palubovky, kterou ale nedokázali uhájit a po konečném skóre 90:102 se s obhajobou titulu museli rozloučit.

Naše cesta pohárem také začala v osmifinále, kde jsme bez problémů dokráčeli za vítězstvím na palubovce prvoligových Svitav (konečné skóre 110:86). Ve čtvrtfinále nás čekal asi nejtěžší soupeř, jakého jsme si mohli přát. Na domácí palubovce jsme 17. února vyzvali Nymburk. Po dlouhých 17 letech jsme dlouholetého hegemona českého basketbalu porazili a po vítězství 90:72 jsme se kvalifikovali do FINAL 4. Hlavní trenér Lubomír Růžička řekl k tomuto historickému vítězství: ,,To jsou ty chvíle, proč děláte basket. To jsou ty chvíle, kdy vám bleskne hlavou, že to, co děláte a dáváte tomu obrovskou energii, tak to má smysl. Postup na FINAL-4 byl jeden z našich předsezónních cílů.“

Preview zítřejšího zápasu:

Martin Vaněk (asistent trenéra Baksetu Brno): ,,V neděli jsme vyhráli, ale nepřikládám tomu žádnou velkou váhu. Pohár je jiná soutěž a pokud chceme postoupit dál, musíme se ještě zlepšit. Obdrželi jsme poměrně dost bodů, proto se zaměříme na zlepšení obrany a rozebereme si jednotlivé situace. Ústí má kvalitní kádr a je vedeno dobrým trenérem, takže to bude bitva o každý centimetr na palubovce.”

Danilo Djuricic (pivot Basketu Brno): ,,V sobotu je před námi výzva v podobě druhého zápasu s Ústí v jednom týdnu. Bude to náročné utkání, protože Sluneta se určitě bude chtít pomstít za nedělní prohru. My jsme odhodláni předvést to nejlepší a bojovat za Brno. Musíme se soustředit na nás, naši hru, hrát týmově. Pokud předvedeme dobrý výkon v obraně a na doskoku, tak budeme úspěšní.“