BK ARMEX Děčín: Basket Brno 78:86 (17:22, 20:20, 17:18, 24:26)

Body: Nichols 23, Pomikálek 18, Svoboda 16, Walton 10, Josipovič 9, Macháč 2 – Djuricic 16 (+6 doskoků), Chatman 16, Culpepper 13, Bálint 12, Krakovič 8 (+6 doskoků), Puršl 8 (+6 doskoků), Nečas 6, Křivánek 4, Dáňa 3

Utkání v Děčíně začal domácí tým Válečníků úspěšnou střelou za 2 body, Bálint ale odpověděl dvěma přesnými trojkami. Po třech minutách dal naší další trojku Chatman. Před soupeřem jsme si udržovali náskok a po první části jsme vedli 22:17.

Druhá čtvrtina začala nepřesnostmi v útoku na obou stranách. Naše první body dal po dvou minutách po trestních hodech Culpepper. Děčín se na nás dotáhl, ale svého soupeře jsme dlouho nepouštěli do vedení. Dvě minuty před koncem domácí tým vedl 36:35, závěr poločasu ale patřil nám a do šaten jsme odcházeli za stavu 42:37.

Také třetí čtvrtina začala nízkou efektivitou v útoku. Po pěti minutách byl stav 46:46, týmy se potýkaly s nepřesnou střelbou. Do poslední části hry jsme si odnesli důležitý náskok 60:54.

Poslední perioda začala koši Puršla a Dáni a náš náskok dosáhl hranice 10 bodů. Po trojce Djuricice jsme vedli už o 11 bodů a 5 minut před koncem již o 15 bodů. Následovaly dvě trojky domácího Svobody, ale opět jsme domácím nedovolili přiblížení na nižší bodový rozdíl a po dalších dvou akcích jsme už vedli 76:63. Minutu a půl před koncem Válečníci snížili na 77:72 a vypadalo to ještě na dramatickou koncovku. Naštěstí nás podržely trestné hody, když Křivánek a poté i Chatman dosáhli 100% úspěšnosti. Závěr jsme zvládli a z horké půdy Děčína si domů vezeme důležitou výhru.

Viktor Půlpán odehrál v zápase jen první dvě minuty, poté musel kvůli zdravotním problémům střídat a do utkání již nezasáhl. Doufáme v jeho brzký návrat na palubovky a věříme, že o víkendu do FINAL 4 Českého poháru již zasáhne.

Utkání jsme vyhráli hlavně na doskoku (42:27) a měli jsme také vyšší počet asistencí. Největší rozdíl byl v bodech hráčů z lavičky (47:9 v náš prospěch).

Náš nejbližší program směřuje k víkendu a FINAL 4 Českého poháru, kde v sobotu od 15:00 vyzveme ústeckou Slunetu. Věříme, že si cestu do pražské haly Královka najde mnoho brněnských fanoušků, kteří nás poženou za vítězstvím.

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „Zápas to byl tvrdý, protože jsme viděli zápas Brna v Ústí, kde brněnský celek hrál famózně, a my jsme ho chtěli přibrzdit obranou. Dnes nás ale porazil Djuricic, který ukázal, proč si ho Brno přivedlo. Do dnešní vyrovnané bitvy přinesl něco, co tenhle zápas rozhodlo. Prohry je škoda, protože jsme se rvali celých čtyřicet minut. V prvním poločase jsme se Brna drželi bodově, ale brutálně nás zradil náš obranný doskok, kdy soupeř měl druhé i třetí šance. Tohle a faktor Djuricic je důvod toho, proč jsme zápas nezvládli výsledkově. Ale na druhou stranu, utkání nám dalo hodně basketbalových dat, na která se musíme zaměřit.”

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Byl to těžký zápas, protože tady se nehraje dobře, což všichni moc dobře vědí. Děčín má silný tým a pomáhají mu i fanoušci. My jsme si dnes hodně pomohli doskokem a snažili jsme se být precizní v útoku, což nás v posledních zápasech zlobí. Na začátku nám sice vypadl z rotace Viktor Půlpán, ale zvládli jsme to. Dali jsme tam mladé kluky, kteří dnes zahráli. Měli jsme sice hodně ztrát, ale neustále jsme se drželi vepředu, a to rozhodlo.”

Petr Macháč (pivot BK ARMEX Děčín): „Dnes to bylo tvrdé a hodně fyzicky náročné utkání. Nám dnes trošku selhala obrana a nedělali jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Nepokryli jsme střelce a hodně jsme hořeli na obranném doskoku. To byl hlavní faktor naší porážky. V útoku jsme schopni vždy nějak zahrát, ale dostat doma osmdesát šest bodů je hodně. Asi se trochu na výsledku podepsalo i to, že nám trojky začaly padat paradoxně až v závěru zápasu, ale hlavní důvod prohry je naše obrana. Musíme se poučit z této prohry a pořádně se připravit na víkend.”

Jakub Nečas (křídlo Basket Brno): „Do Děčína jsme jeli s tím, že to bude těžký zápas. Máme za sebou dvě cesty na sever Čech – v neděli jsme porazili Ústí, dnes to bylo víc ubojované, než basketbal, ale jsem na tým pyšný a jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. V závěru začal hrát Děčín velmi agresivně, tlačit nás a my jsme ztratili kontrolu nad míčem, udělali pár hloupých ztrát, byly tam i chyby v obraně a Děčín se rychle dostal zpátky. Jsem moc rád, že jsme to ale nakonec zvládli.”