BK ARMEX Děčín: Basket Brno

15.3.2023 | 18:00 | Live na tvcom.cz (Odkaz ZDE)

Zítra cestujeme na palubovku třetího celku Kooperativa NBL. S Děčínem jsme se v této sezóně utkali třikrát, poprvé jsme v ARMEX Sportcentru vyhráli o 4 body v defenzivně laděném zápase (výsledek 67:63) a poté jsme hráli dva zápasy doma, ve STAREZ Aréně  Vodova. Na konci základní části jsme brali vítězství 96:86, na začátku února jsme ale ve skupině A1 utkání prohráli o 9 bodů.

Děčín zatím prohrál v domácím prostředí jen dvě utkání. Jedno s našim týmem a na začátku ledna prohráli Válečníci s týmem Královských sokolů 72:84.

Zítra se utkají třetí nejlepší obrana v celé lize a nejlepší útok. Válečníci mají ve svém kádru dva zkušené zahraniční hráče, Nichols patří k nejlepším střelcům celé ligy s průměrem téměř 18 bodů na zápas a Walton je vůbec nejlepším hráčem celé Kooperativa NBL v počtu asistencí.

My jdeme do zápasu posíleni důležitým vítězstvím z Ústí nad Labem, kde jsme předvedli dobrý útočný a týmový výkon, který budeme chtít zopakovat i v Děčíně.

Zápas proti Válečníkům odehrajeme téměř v plném složení. Už v neděli nastoupil Jakub Nečas, který odehrál první utkání po nemoci. Pořád nám však bude chybět James Kárnik, který se k týmu připojí příští týden.

Absence v utkání: Kárnik (rodinné důvody)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Čeká nás další výjezd na sever a rozhodně to bude znovu velmi těžký zápas. S Děčínem jsme odehráli tři vyrovnaná utkaní a v každém mohly vyhrát oba týmy. Soupeř se opírá o úderné duo Walton – Nichols, které velmi dobře doplňují čeští hráči. Jsou velmi nebezpeční v rychlém protiútoku a na útočném doskoku. Pokud chceme v Děčíně uspět, musíme se jim vyrovnat ve fyzičnosti a zastavit rychlé protiútoky. Domácí navíc poženou kupředu fanoušci, proto musíme hrát celý zápas koncentrovaně a vyvarovat se zbytečných ztrát.“

Petr Křivánek (rozehrávač Basketu Brno): ,,Děčín hraje velmi dobře, a to zejména v domácím prostředí. Jednou jsme tam už dokázali vyhrát a pokusíme se o to znovu. Budeme k tomu potřebovat stejný výkon, jako v neděli proti Slunetě. Věřím, že se udržíme na prvním místě tabulky a dobře se naladíme před víkendovým FINAL 4 Českého poháru.“

Sledujte zápas živě na tvcom.cz, odkaz zde.