SLUNETA Ústí nad Labem: Basket Brno 93:109 (24:31, 24:29, 27:29, 18:20)

Body: Pecka 18, Svejcar 18, Dailey 17, Hicks 11, Nábělek 9, Johnson 7, Martin 4, Karlovský 4, Žalud 3, Haiblík 2 – Půlpán 19, Puršl 19, Bálint 16, Chatman 16, Culpepper 13, Djuricic 11, Krakovič 6, Křivánek 5, Nečas 2, Dáňa 2

Zápas v Ústí otevřel domácí tým efektní smečí, poté jsme se ale již dostali do vedení my. Celou první čtvrtinu jsme vedli, po koši Nečase, který se vrátil na palubovku po nemoci vyhráváme už o 10 bodů.

Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil. Náskok jsme si udržovali a do šaten jsme odcházeli za stavu 56:48.

I ve druhém poločase dominovala útočná hra obou týmů. Soupeře jsme ani na chvíli nepustili na menší bodový rozdíl a udržovali jsme náš dvouciferný náskok.

Čtvrtou čtvrtinu otevřel trojkou Půlpán a po jeho nájezdu jsme vedli už o 20 bodů. Zápas se pak již dohrával, oba trenéři dali možnost hrát všem hráčům z lavičky. Konečné skóre 109:93 mluví jasně v náš prospěch.

Zastavili jsme útočný potenciál domácí Slunety, která dala za poslední dvě utkání v průměru 120 bodů. Podali jsme skvělý týmový výkon, kde hned šest hráčů nastřílelo dvouciferný počet bodů. Ve středu nás čeká cesta do Děčína a v sobotu se opět utkáme se Slunetou, tentokrát v semifinále Českého poháru.

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Velká gratulace Brnu, klobouk dolů před jeho výkonem na útočné polovině. My jsme bojovali a nevzdali jsme to, ačkoliv ten výsledek je pro nás krutý. Ale hrát proti Brnu v takové formě, kdy i někteří hráči, kteří občas některé střely nedávají, tak dnes proměňovali, byly tam asi tři střely o desku… Spíš to hodnotím tak, že bych pogratuloval Brnu a pro nás to je krásný obraz toho, co nás čeká v sobotu ve Final 4 poháru. O hodně líp se na to připravíme, a myslím, že i hráči budou o dost víc namotivovaní, protože Brno nám dnes nakopalo zadky a zaslouženě vyhrálo. Ale my nemáme hlavy dole. Kluci bojovali, jsem rád že zůstali i fanoušci až do konce utkání, a že povzbuzovali i hráče z lavičky což po nás bylo důležité.”

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Pro nás výborné venkovní utkání, měli jsme nějaký plán, který jsme dodrželi, i přesto jsme inkasovali docela dost bodů, ale SLUNETA hraje v obrovském laufu a má hodně útočných pozic. Vítězství nakonec bereme přesvědčivé a jsme za něj rádi. To hlavní nyní přijde v Děčíně, musíme jít zápas od zápasu a to není žádné klišé a jsem hrozně rád, že dnes zahráli všichni, kdo na palubovku nastoupili a myslím, že dnes vyhrál lepší tým a že jsme působili kompaktněji než domácí. To je asi k zápasu všechno, ale chtěl bych říci druhou věc, a to je poděkovat Petrovi Bínovi, protože to, co jsem dneska viděl, to byla radost. Udělalo mi obrovskou radost, že v Čechách jsou takoví lidé, kteří tady vybudují sportoviště pro dětí a jenom klobouk dolů před ním a chtěl bych mu moc poděkovat za celý český basketbal, protože města jako je Ústí nad Labem si to zaslouží.”

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): „Pro nás důležitá výhra, protože z palubovky Ústí se, obzvlášť letos, body nevozí. My se spoléháme hlavně na obranu, dnes jsme sice dostali hodně bodů, ale zvládli jsme domácí přestřílet, což bylo nejdůležitější. Teď se musíme znovu připravit a koncentrovat, protože za týden bude odveta na FINAL 4, kde se budeme snažit zopakovat stejný výsledek.”

Martin Nábělek (rozehrávač SLUNETA Ústí): „Gratulace do Brna k zaslouženému vítězství. Z naší strany to dnes byla opět tristní obrana, ale hosté letos hrají na vysoké úrovni a předvádějí krásný basketbal. Dnes byli lepším týmem.“