SLUNETA Ústí nad Labem: Basket Brno

12.2 | 18:00 | Liva na tvcom.cz

V neděli nás čeká těžký zápas na půdě skvěle hrající SLUNETY Ústí nad Labem. Ústí odehrálo poslední dva zápasy ve velké pohodě, když porazilo Opavu 116:106 a poté Ostravu 122:85. Ve druhém zápase střílelo s úspěšností 68 % za 2 body a 67 % za 3 body. Trefilo 16 trojek z 24 pokusů, což i trenér Ostravy Adam Choleva popsal jako neuvěřitelné číslo.

Nám poslední utkání v Opavě nevyšlo, i potřetí jsme s tímto soupeřem prohráli, tentokrát o tři body. Zápas měl ale vyrovnaný průběh, 22 vteřin před koncem však rozhodl Jurečka úspěšnou střelou za 3 body.

Se Slunetou jsme v této sezóně odehráli dva zápasy a oba skončili stejným výsledkem 92:90 pro domácí tým. V prvním zápase ve STAREZ Aréně Vodova exceloval náš Šimon Svoboda, který dal 22 bodů a rozhodl utkání v posledních vteřinách střelou za 3 body. Na druhé straně se zápas nejvíc povedl Martinovi, který nám nastřílel až 38 bodů. Právě Martin byl ale ústřední postavou i druhého vzájemného zápasu, v Ústí nad Labem dal bodů 27.

Ústí je v tabulce na čtvrtém místě s bilancí 17:10. My jsme i navzdory prohře v Opavě stále první, z dvaceti osmi zápasů máme dvacet výher.

Pozor si budeme muset dát na individuality soupeře. Ústí má ve svém týmu nejlépe doskakujícího hráče ligy (Delvon Johnson s průměrem 9,5 doskoku na zápas), nejlepšího hráče, co se úspěšnosti střelby za tři body týče (Kristopher Martin s úspěšností 47,5%), třetího nejlepšího střelce celé ligy (Spencer Svejcar s průměrem 18 bodů na zápas) a Delvon Johnson je také nejlepším hráčem ve statistice Kooperativa Faktoru.

Se Slunetou se v nejbližším týdnu utkáme hned dvakrát, kromě nedělního utkání v Ústí bude Sluneta naším soupeřem také v semifinále Českého poháru.

Absence v utkání: Kárnik (rodinné důvody), Nečas (po nemoci – start nejistý)

Lubomír Růžička (trenér Basket Brno): „Nedělním utkáním zakončíme první polovinu nadstavbové skupiny A1. Ústí hraje v této chvíli vysoko procentní basketbal s mnoha útočnými pozicemi. My vstupujeme do zápasu s úkoly, kterými chceme SLUNETĚ přerušit jejich útok. Zároveň se chceme soustředit na dobrý obranný i útoční doskok. Věřím, že pokud budeme hrát s entuziazmem nám vlastním, tak máme velkou šanci uspět. Potřebujeme k tomu ale lepší procentuální úspěšnost za 3 body, která nás trápila v posledních dvou utkáních a samozřejmě i trestné hody a takové detaily, které nás v posledních zápasech stály buď dobrý výsledek nebo lepší výsledek. Na zápas se těšíme a jsme rádi, že konečně budeme po dlouhé době v kompletním složení.”

Jakub Krakovič (kapitán Basketu Brno): ,,Po zápase v Opavě nás čeká tentokrát severský dvojboj. V neděli se představíme na palubovce Ústí, které poslední měsíce předvádí útočný a atraktivní basketbal. Cíl je jasný, přinutit Ústí hrát co nejvíce 5 na 5 a být konzistentní v týmové obraně, jen tak můžeme pomýšlet na vítězství.“

Zápas sledujte živě na tvcom.cz, odkaz ZDE.