BK Opava: Basket Brno

8.8.2023 | 18:00 | Live na tvcom.cz (Odkaz zde)

Zítra cestujeme do Opavy, kde náš čeká vicemistr Kooperativa NBL. Slezanům se v této sezóně moc nedaří, mají třináct výher z dvaceti sedmi zápasů a nacházejí se na sedmém místě tabulky. S Ostravou a Kolínem bojují o co nejlepší postavení v play-off a také o vyhnutí se předkolu.

Je ale potřeba říct, že Opava to na nás umí. Loni nad námi vyhrála v semifinále play-off 4:1 na zápasy a tuto sezónu je to jediný tým, který jsme ještě nedokázali porazit. Nejdřív jsme venku podlehli 86:77 a pak doma, po jednom z nejhorších výkonů sezóny, jsme prohráli 95:76. Tomuto soupeři tedy máme co vracet.

Opava poslední dvě utkání v lize prohrála, na domácí palubovce s Pardubicemi a v neděli na palubovce Slunety po „NBA“ výsledku 116:106.  Tento zápas byl obrazem opavské sezóny. Dobrý útok (čtvrtý nejlepší v lize), ale špatná obrana (pátá nejhorší v lize).

Věříme, že navážeme na naše poslední zápasy. V Kooperativa NBL máme tři výhry po sobě po výhrách nad Ostravou, Kolínem a Pardubicemi. Navíc jsme k dobré náladě v týmu přispěli i vítězstvím ve čtvrtfinále Českého poháru nad Nymburkem.

Opava kromě nevydařené ligy také neobhájí loňské vítězství ve finále Českého poháru, když ve čtvrtfinále nestačila na Slunetu Ústí nad Labem. Právě s Ústí se utkáme i v dalším zápase (v neděli 12.3.2023) a poté i v semifinále ČP, které se odehraje 18.3.2023 v Praze.

Do zápasu v Opavě nenastoupí James Kárnik, který odcestoval do Kanady z rodinných důvodů. Také nám bude chybět Jakub Nečas z důvodu nemoci.

Absence v utkání: Nečas (nemoc), Kárnik (rodinné důvody)

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Ve středu nás čeká velmi těžké utkání se soupeřem, kterého se nám ještě v této sezóně nepodařilo porazit. Opava je velmi ofenzivní tým, což ukázala v posledním zápase kde nastřílela přes 100 bodů. Klíč k vítězství je tedy určitě v obraně. Od začátku zápasu musíme vytvářet tlak na míč, zastavit přechodovou fázi soupeře a pohlídat si doskok.“

Šimon Puršl (pivot Basketu Brno): ,,Zítra odehrajeme zápas na půdě Opavy, která je pro nás dlouhodobě velmi těžký soupeř. Tuto sezónu jsme je zatím nedokázali porazit, ale zítra to budeme mít šanci změnit. Když si pohlídáme jejich útočný doskok a nenecháme jim lehké střelecké pozice, myslím, že můžeme pomýšlet na výhru.“