Basket Brno: BK KVIS Pardubice 72:71 (13:20, 25:23, 16:7, 18:21)

Body: Chatman 18 (+5 doskoků), Půlpán 13 (+5 asistencí), Bálint 11, Djuricic 11 (+12 doskoků), Krakovič 10, Puršl 6, Dáňa 3 – Vyoral 21, Rikič 15, Burda 10, Neal 9, Čolak 8, Štěrba 4, Švrdlík 3, Potoček 1

Zápas s Pardubicemi přinesl souboj prvního a třetího celku Kooperativa NBL. Soupeře jsme už v této sezóně dvakrát dokázali porazit a podařilo se nám to i potřetí, tentokrát to bylo ale po vyrovnaném průběhu. Do utkání ještě nenastoupil James Kárnik, naše nová posila a český reprezentant. Musel odcestovat domů do Kanady z rodinných důvodů.

Ze začátku měli navrch hráči Pardubic, vedli 10:6, 14:7 a po první čtvrtině 20:13. Druhou část hry otevřeli hosté trojkou a vedli už o 10 bodů. Po třech minutách byl jejich náskok již třináctibodový, nejvyšší v celém utkání. Ještě do přestávky jsme se dokázali do utkání vrátit a po poločase jsme prohrávali o pět bodů, 38:43.

Zápas jsme vyhráli hlavně ve třetí čtvrtině, kterou jsme ovládli 16:7. V poslední části hry bylo utkání vyrovnané, udržovali jsme si mírný náskok. Dvě minuty před koncem, za vyrovnaného stavu, dal Djuricic trojku, kterou nás poslal do vedení 72:69. Pardubice snížily na 72:71 a 30 vteřin před koncem jsme měli útok a možnost rozhodnout. Chatman ale netrefil. V posledním útoku zápasu si na sebe vzal těžkou střelu Vyoral, kterého skvěle ubránil právě Chatman a tak se těšíme z těsné, jednobodové výhry.

Další utkání odehrajeme příští týden, ve středu cestujeme do Opavy. Nejbližší domácí zápas odehrajeme 22. března proti Nymburku.

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „V první řadě jsme velmi rádi za vítězství, byl to pro nás těžký zápas. Měli jsme reprezentační pauzu, v tom měly Pardubice velkou výhodu, že hrály ten zápas ve středu a dostali se do tempa. První poločas nám chvíli trvalo, než jsme se dostali do tempa, naštěstí ve třetí čtvrtině jsme se dokázali dotáhnout na Pardubice, jednu dobu jsme už prohrávali o 13 bodů, ale zvládli jsme to. Ve druhém poločase jsme hráli tak, jak tady normálně hrajeme, což nám pomohlo, abychom v té koncovce měli nějaký náskok. Na konci to bylo trochu o štěstí, ale Kameron Chatman tam udělal dobrou práci v obraně a jsem rád, že jsme ten zápas zvládli a máme se od čeho odpíchnout do další práce.”

Matěj Dáňa (křídlo Basket Brno): „Byl to velmi těžký zápas, první poločas se nám moc nevydařil, netrefili jsme se vůbec z dálky, ale ve druhém poločase jsme začali hrát naši hru. Myslím si, že na konci to bylo trochu o štěstí, které jsme měli my. Jak jsem říkal, důležitá výhra a aspoň se máme od čeho odrazit do dalších zápasů a pokračovat v dalších vítězstvích. Musíme si připravit na další zápas, který hrajeme venku v Opavě.”

Vanja Miljkovič (asistent BK KVIS Pardubice): „Dnes vyhrál zápas šťastnější tým. Utkání možná nebylo úplně hezké pro diváky, ale my můžeme být spokojení, že jsme pokračovali v dobrém výkonu po předešlém zápase, který jsme doma vyhráli. Také jsem rád, že jsme zastavili útočnou sílu Brna. Měli jsme ale množství ztrát a to je jeden z důvodů, proč jsme to utkání nakonec prohráli. Možná větší koncentrace v útoku, lepší rozhodnutí v závěru a mohli jsme vyhrát.”

Matěj Burda (rozehrávač BK KVIS Pardubice): „Myslím, že jsme dnes začali dobře, vedli jsme už dvouciferným rozdílem, dobře jsme bránili. V obraně dnes nebyl problém, protože jsme Brno udrželi doma na 72 bodech, ale rozhodovaly detaily. V prvním poločase jsme nedali pár jednoduchých střel a poté jsme dostali nějaké protiútoky. Myslím si, že jsme trochu trpěli rychlé protiútoky od Brna a to si myslím, že rozhodlo. Bohužel jsme na konci byli ti méně šťastní.”

Počet diváků: 1024