Basket Bnro: BK KVIS Pardubice

3.3. | 18:30 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v sítí ticketportal

V Brně pokračuje v pátek po reprezentační pauze Kooperativa NBL. Ve STAREZ Aréně Vodova se utkáme od 18:30 s týmem BK KVIS Pardubice. Bude se jednat o utkání mezi prvním a třetím týmem tabulky. Pardubice jsou v poslední době ve skvělé formě, vyhrály tři poslední zápasy včetně střetnutí s rozjetou Slunetou a také včerejšího utkání, které Beksa vyhrála nad Kolínem.

My jsme poslední tři utkání také zvládli a dovedli do vítězného konce, dvě v lize a jedno ve čtvrtfinále Českého poháru, když jsme v domácím prostředí zvítězili nad Nymburkem.

V letošním ročníku Kooperativa NBL jsme se s Pardubicemi utkali již dvakrát. Bylo z toho vítězství 75:65 a poté, v domácím prostředí 80:65.

Ve STAREZ Aréně Vodova se utkají nejlépe útočící tým (Brno s průměrem 88 bodů na zápas) a nejlépe bránící tým (Pardubice se 73 body na zápas).

Páteční odpoledne bude v Brně patřit basketbalu, jelikož před naším utkáním odehraje zápas v nejvyšší Ženské basketbalové lize KP Brno proti Hradci Králové. V rámci páteční porce basketbalu budou vstupenky a permanentky jednoho z klubů platit na obě střetnutí!

V utkání nám bude chybět Jakub Nečas kvůli nemoci a také nová posila James Kárnik. Český reprezentant musel odcestovat domů do Kanady kvůli vážným rodinným důvodům, které nebudeme s ohledem na soukromí našeho hráče blíže specifikovat. O tom, kdy nastoupí do Kooperativa NBL vás budeme informovat.

Atrakce utkání: Poločasová soutěž pro diváky. Vystoupení taneční skupiny Oneclub Brno.

Absence v utkání: Kárnik (rodinné důvody), Nečas (nemoc)

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Po reprezentační pauze nás čekají Pardubice, které se zlepšují zápas od zápasu. Jejich výhodou bude, že ve středu odehráli utkání s Kolínem, takže už jsou zpátky v zápasovém rytmu. My jsme ale velmi dobře trénovali a na utkání jsme natěšení. Pokud se budeme držet naší hry a vnutíme Bekse náš styl hry, budeme v zápase úspěšní. Věřím, že nás znovu přijdou podpořit naši fanoušci a poženou nás za další domácí výhrou.“

Matěj Dáňa (hráč Basketu Brno): ,,Pardubice jsou silný tým, ale zápas bude hlavně o nás a o naší hře. Na utkání se těšíme a věřím, že nás fanoušci poženou za vítězstvím.“

Vstupenky na utkání v síti ticketportal. Odkaz zde.