Hráči 3 týmů z Brna kategorie U12 spojili síly a představili se na svém prvním mezinárodním turnaji v Traiskirchenu.

Poměřili jsme síly s týmy Soproň, Lions Traiskirchen a Inter Bratislava. Ve skupině jsme skončili na 2. místě a v bitvě o bronz jsme podlehli soupeři, který byl zkušenější. V zápasech dostali příležitost všichni hráči, odnesli si nové poznatky ze hry a motivaci do budoucna

Zajímavá pro nás byla zkušenost hry 4×4, hra na vysoké koše, střelba mimo vymezené území za 3 body a srovnání úrovně herních dovedností s evropskými celky.

Velmi oceňujeme spolupráci mezi kluby, která byla vidět i mezi hráči po celou dobu turnaje. Na turnaji hráli vybraní hráči z Basketu Brno a našich spolupracujících klubů SK Renocar Podolí a TJ Sokol Šlapanice – výběr Brna pro jejich výkonnost, nasazení v trénincích i zápasech, pro další motivaci a současně pro motivaci ostatních hráčů, kteří se do nominace nedostali

Basket Brno: Šoproň 71:30

Basket Brno: Lions Traiskirchen 36:57

Basket Brno: Inter Bratislava 19:49

Turnaj v Rakousku se hrál formou dvou skupin po třech týmech. Z každé skupiny postoupil vítěz do finále, druhý tým do utkání o třetí místo a třetí tým do střetnutí o páté místo.

Na turnaji se představil i evropský velkoklub Bayern Mnichov, který nakonec turnaj i vyhrál. Naši hráči po jedné výhře ve skupině obsadili celkové čtvrté místo.