BC GEOSAN Kolín: Basket Brno 75:92 (19:18, 24:26, 20:25, 12:23)

Body: Číž 22, Šiška 13, Petráš 8, Stegbauer 8, Lošonský 7, Novotný 5, Jelínek 5, Mareš 4, Křivánek 3 – Půlpán 17 (+6 doskoků a 6 asistencí), Chatman 13, Djuricic 13 (+6 doskoků), Křivánek 13, Bálint 12 (+7 asistencí), Puršl 11, Nečas 7, Krakovič 3, Houzar 3

Do posledního utkání před reprezentační pauzou jsme nastoupili bez Randyho Culpeppera, který si zranil kotník v posledním utkání s Nymburkem a trenéři nechtěli riskovat zhoršení jeho zdravotního stavu.

Začátek zápasu byl vyrovnaný, po šesti minutách se domácí dostali do mírného vedení 13:9, kdy se dařilo hlavně Čížovi, který dal 10 bodů. Poté následovaly trojky Bálinta a Krakoviče a skóre jsme otočili. Po první čtvrtině jsme ale prohrávali 18:19.

Ve druhé části hry jsme prohrávali 24:20, přišla ale naše třináctibodová šňůra, kterou táhl hlavně Půlpán sedmi body. Kolín ale nepřestal hrát a po trojce Čiže už vedl 41:39. Po poločase jsme nakonec vedli o jeden bod.

Třetí část otevřel košem Bálint, po trojce Křivánka byl stav už 57:50 pro nás a po jeho další střele zpoza oblouku jsme vedli o osm bodů. Po třetí čtvrtině jsme vedli 69:63.

Poslední část jsme opět začali aktivitou a košem Djuricice. Po dvou koších s faulem (Bálinta a poté Djuricice) byl stav už 77:66. Následně zvyšoval Půlpán na 79:66 a v závěru jsme si vítězství pohlídali a z Kolína si do Brna odnesli vítězství poměrem 92:75.

Teď nás čeká reprezentační pauza, kam z našeho klubu zamířili Viktor Půlpán a Richard Bálint. Čekají je dvě utkání, ve čtvrtek s Francií a v neděli s Černou Horou.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Dnes jsme až na pět minut ve druhé části 2. čtvrtiny velmi slušně bránili, tam jsme měli hluché místo, které domácí potrestali. Ve druhém poločase jsme už utáhli šrouby, dobrá obrana, kvalitní doskok a rychlá přechodová fáze nakonec to utkání rozhodly. Měl jsem z utkání ne že obavy, ale respekt, protože ten rozpis zápasů byl pro nás teď náročný, na druhou stranu hráči raději hrají než trénují, takže jsme se z toho naopak snažili udělat výhodu. Teď přeju Richardovi a Viktorovi, aby se jim dařilo v reprezentačním okně. My ostatní si odpočineme, čeká nás ještě 10 utkání v A1 a dva zápasy v rámci Final 4 Českého poháru, takže ještě dostatek zápasů před play-off. Pořád je na čem pracovat a za vítězství jsme určitě rádi. Teď si konečně odpočineme a zase se vrátíme zpátky do práce.”

Tomáš Houzar (hráč Basketu Brno): ,,Byl to náročný zápas, Kolín zde doma hraje vždy dobře. Jsem rád, že jsme to ve 4. čtvrtině zvládli a zakončili jsme týden před repre pauzou výhrou. Jsem rád, že jsem se dostal i do hry, za což chci poděkovat trenérovi.”