BC GEOSAN Kolín: Basket Brno

19.2. | 17:45 | Live na tvcom.cz

Po další historické výhře nad Nymburkem nás opět čeká nejvyšší Kooperativa NBL. V neděli cestujeme do Kolína, kde se utkáme s tamním týmem BC GEOSAN.

Včera jsme přes Nymburk postoupili do FINAL 4 Českého poháru, kde se probojoval také náš nedělní soupeř. Kolín v poháru vyřadil Jindřichův Hradec a pak Pardubice po výhře 87:76. V lize se tento tým nachází na šestém místě s bilancí 12 výher a 11 proher. Jedna statistická zajímavost: Kolín má v lize stejný počet vstřelených a obdržených bodů (1891) a rozdíl ve skóre tedy 0.

S Medvědy jsme odehráli v základní části dvě utkání. Nejdřív jsme v GEOSAN Aréně vyhráli o 11 bodů a poté jsme si na domácí palubovce připsali výhru 94:79. V obou zápasech byl naším nejlepším střelcem Chatman s devatenácti, respektive osmnácti body.

Kolín je druhým nejlepším týmem v lize, co se týče úspěšnosti střelby za 3 body (34,6%). My jsme už dlouhou dobu nejlepším týmem v počtu vstřelených bodů a také v počtu asistencí. Zdobí nás hlavně týmová hra, vidět to je i v seznamu nejlepších střelců ligy. Náš nejlepší skórer, Kameron Chatman, je až na 14. místě s průměrem 15,8 bodu na zápas.

Absence v utkání: Culpepper (zranění kotníku)

Tomáš Nesrovnal (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Poslední zápas před reprezentační pauzou nás čeká v Kolíně, kde budeme chtít navázat na skvělý výkon z pátečního zápasu. Pokud budeme úspěšní na doskoku, vyvarujeme se hloupých ztrát a udržíme vysoké tempo po celou dobu utkání, věřím, že se udržíme na vítězné vlně a v Kolíně zvítězíme.”

Petr Křivánek (rozehrávač Basketu Brno): ,,Čeká nás třetí zápas v tomto týdnu a poslední utkání před reprezentační přestávkou. Do zápasu chceme vstoupit s energií jako proti Nymburku. Kolín je velmi silný tým se zkušenými hráči na perimetru i pod košem. Dvakrát jsme je už tuto sezónu porazili, chceme to dokázat i potřetí.“