Basket Brno: ERA Basketball Nymburk

17.2. | 17:00 | STAREZ Aréna Vodova | Vstupenky v síti ticketportal

V pátek 17. února nás čeká prozatím nejdůležitější zápas sezóny. Ve čtvrtfinále Českého poháru se utkáme s Nymburkem. Půjde už o čtvrtý vzájemný duel těchto dvou celků v letošní sezóně.

V prvním utkání v domácím prostředí jsme prohráli 104:111, poté jsme ve druhém vzájemném zápase v základní části Kooperativa NBL předvedli výborný výkon a z Nymburka si odvezli výhru o 4 body. V posledním střetnutí, které se odehrálo v sobotu jsme prohráli o 3 body po trojce Sehnala v posledních vteřinách utkání.

Páteční zápas můžeme označit jako zápas o všechno. Vítěz bere vše, což v tomto případě znamená postup do FINAL 4. Poražený z tohoto duelu v poháru skončil a nesplní tak jeden z cílů pro letošní sezónu.

Ve FINAL 4 už jsou dva týmy, SLUNETA Ústí nad Labem a BC GEOSAN Kolín. Posledním ve čtveřici bude úspěšnější z dvojice BK ARMEX Děčín, Královští Sokoli.

Ve STAREZ Aréně Vodova půjde o souboj prvního a druhého týmu dosavadního průběhu české ligy. Los byl tedy pro obě družstva velmi neúprosný.

V loňském ročníku Českého poháru jsme ani my, ani Nymburk nechyběli ve FINAL 4. Finálový turnaj nám však nevyšel podle představ a skončili jsme na čtvrtém místě, Nymburk to má ale podobně, protože nezískal očekáváný titul, když ve finále prohrál s Opavou.

Půjde o souboj dvou výborných a hlavně vyrovnaných týmů. Každý fanoušek špičkového basketbalu si určitě přijde na své. 17. února od 17:00, STAREZ Aréna Vodova. Potřebujeme každého jednoho z Vás!

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Los poháru nám připravil krásnou zápletku. Setkají se dva týmy, které spolu bojují o čelo Kooperativa NBL. Týmy, které se dobře znají a svedli spolu v posledních dvou utkáních vyrovnané bitvy, kde se rozhodovalo na samém konci. Na utkání se těšíme a já věřím, že brněnský fanoušek si najde cestu do haly a pomůže nám v utkání, kde vítěz bere vstupenku na FINAL 4 českého poháru.“

Viktor Půlpán (rozehrávač Basketu Brno): ,,Čeká nás další těžký zápas s Nymburkem. Minulý týden jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, ale věřím, že zítra nám domácí prostředí a fanoušci pomůžou Nymburk porazit a posunout nás na Final 4 Českého poháru.”