Basket Brno: NH Ostrava 91:55 (23:17, 25:19, 17:10, 26:9)

Body: Puršl 16, Nečas 15, Svoboda 13, Křivánek 12, Půlpán 10, Bálint 10, Djuricic 7 (+10 doskoků), Chatman 6 (+6 doskoků), Krakovič 2 – Radukič 11, Morgan 10, Belikov 7, Mathon 5, Š. Svoboda 5, Bohačík 4, M. Svoboda 3, Majerčák 3, Týml 2, Jakel 2, Snopek 2, Šmíd 1

Zápas s Ostravou se pro nás od začátku vyvíjel velmi dobře. Už po čtyřech minutách jsme vedli 12:4 a po druhé trojce Bálinta, byl stav 20:12.

Po třech minutách druhé čtvrtiny to bylo už jen o 3 body (27:24), soupeř se ale na menší bodový rozdíl nedostal. Za stavu 40:35 dal Jakub Nečas dvě trojky, po kterých narostl náš náskok na 46:35.

Třetí část hry jsme začali šňůrou 6:2. Ostravu jsme k ničemu nepustili, po celý čas jsme si udržovali pohodlný náskok. Po třetí čtvrtině byl stav 65:46.

V poslední části jsme průběh kontrolovali, zápas se dohrával. Konečné skóre 91:55 mluví jasně v náš prospěch. Byla to naše nejvyšší výhra v letošním ročníku Kooperativa NBL.

Ostrava ani jednou v zápase nevedla a lepší byla jen v bodech z druhých šancí (13:7). V našem týmu jsme měli až 6 dvouciferných střelců (Nečas, Svoboda, Bálint, Křivánek, Půlpán a Puršl) a Danilo Djuricic předvedl 10 doskoků.

Věříme, že dnešní výkon byl skvělou pozvánkou na páteční zápas čtvrtfinále Českého poháru. Utkání s Nymburkem začíná v 17:00, doufáme, že každý fanoušek Basketu Brno bude chtít vidět pro nás nejdůležitější zápas této sezóny osobně. Přijďte do STAREZ Arény Vodova a podpořte náš tým! BASKETjakoBRNO

Martin Vaněk (asistent Basket Brno): „Jsme rádi za tohle vítězství, protože po dvou porážkách jsme podali dobrý výkon. Myslím si, že v prvním poločase jsme tam měli drobné výpadky, máme trochu problém s obranným doskokem. Dnes měla Ostrava 24 útočných doskoků a poté měli šance z druhých pozic. Ve druhém poločase jsme do toho nastoupili, hráli jsme náš rytmus, jak v útoku, tak v obraně. Na konci jsme měli možnost zapojit mladé hráče, což je vždy super. Doufáme, že v pátečním zápase, který je pro nás extrémně důležitý, to zvládneme. Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, doufám, že bude plná hala, protože to je velký zápas.”

Petr Křivánek (rozehrávač Basket Brno): „Jsme rádi, že po dvou prohrách jsme se vrátili na vítěznou vlnu. Od nás to byl velmi podařený výkon, hlavně v obraně, na co se zaměřujeme každý zápas. Vyšlo to skvěle, v závěru jsme mohli hrát s mladými hráči. Nám nezbývá nic jiného než se připravit na páteční zápas proti Nymburku. Budeme potřebovat všechny naše fanoušky, přijďte a FINAL-4 bude naše!“

Adam Choleva (trenér NH Ostrava): „Domácí na nás vletěli, bojovali a my jsme působili žalostně. V obraně nedokážu vypíchnout jednu pozitivní věc, v útoku jsme měli snad 20procentní střelbu. Myslím si, že nějaké pozice jsme měli otevřené, měli jsme 24 útočných doskoků, což je skvělé číslo. Dát 55 bodů s 24 útočnými doskoky, to nechápu jak to jde dokázat. Pokračujeme dál, musíme se zkonzolidovat a pokračovat v tom co jsme dělali v předešlých zápasech, to je bojovat a půjčovat si balon. Snad jediná pozitivní věc tohoto zápasu je, že jsme ušetřili nějaké síly.“

Filip Šmíd (křídlo NH Ostrava): ,,Zápas se mi bude hodnotit těžce, protože jsme tady dostali rozdílem třídy. Myslím si, že jsme se nevyrovnali agresivitě domácích a v tom byl klíč k jejich úspěchu. Musíme se ponaučit, odčinit to v dalším zápase a hodit to za hlavu. Domů musíme jet zase namotivováni vyhrát.”

Počet diváků: 502