Basket Brno: NH Ostrava

15.2. | 18:00 | Vstupenky v sítí ticketportal

Ve STAREZ Aréně Vodova se ve středu utkají týmy Basket Brno a NH Ostrava. Slezané v posledním utkání vyhráli derby s Opavou a právě tohoto soupeře přeskočili v tabulce Kooperativa NBL, kde se aktuálně nacházejí na sedmé příčce. Ostrava se poprvé v historii dostala do skupiny A1 a má tak extra motivaci k tomu, aby udělala co nejlepší výsledek.

Pro nás mluví vzájemná utkání z této sezóny. První zápas na domácí palubovce jsme vyhráli o 10 bodů poměrem 82:72. Na Tatranu jsme poté odehráli vyrovnané utkání s konečným výsledkem 94:92 v náš prospěch. Domácí Ostravu v tomto utkání táhnul hlavně Morgan, který nastřílel 32 bodů a hlavně v závěru nám dělal obrovské problémy.

Do zápasu jdeme s pocitem dobře odehraného zápasu v Nymburce, kde jsme po trojce v posledních vteřinách prohráli o 3 body. Do střelecké pohody se dostal Culpepper, který na palubovce obhájce vítězství předvedl druhý nejlepší střelecký výkon sezóny, když zapsal 39 bodů. Další skvělý výkon zaznamenal Viktor Půlpán, který si jako historicky první rozehrávač v Kooperativa NBL připsal 20 doskoků.

S Nymburkem se utkáme opět v pátek, tentokrát v domácí STAREZ Aréně Vodova. Od 17:00 odehrajeme s tímto soupeřem čtvrtfinále Českého poháru.

Do utkání s Ostravou, stejně tak jako do zbytku sezóny, nenastoupí Cody Riley, který se nakonec rozhodl akceptovat nabídku ze zahraničí.

Roman Marko (generální manažer Basketu Brno) k odchodu Rileyho z klubu Basket Brno: ,,Cody Riley, i přes náš zájem, nebude nakonec oblékat dres Basket Brno. Bohužel nedošlo k dohodě mezi námi, jeho bývalým klubem, který požadoval vykoupení ze smlouvy a jeho agentem. Cítíme, že bychom potřebovali soupisku doplnit ještě o jednoho pivota a budeme se snažit před vrcholem sezóny na tomto postu posílit.”

Absence v utkání: Do zápasu s Ostravou nastoupíme v plném složení

Atrakce utkání: Úvodní nástup domácího týmu, poločasová soutěž pro diváky.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,Po dvou porážkách se chceme vrátit na vítěznou vlnu. Čeká nás ale těžká Ostrava, která se zápas od zápasu zlepšuje a je velmi nebezpečná. Táhne ji dvojice Morgan s Radukičem, které pod košem velmi dobře doplňuje Mathon. Musíme si pohlídat útočný doskok a nedovolit Ostravě volné střely. V posledním střetnutí nás trápil hlavně Morgan, na kterého se budeme muset připravit.“

Jakub Nečas (křídlo Basketu Brno): ,,Ostrava je kvalitním nebezpečným týmem. Potvrdili to domácí výhrou v posledním zápase proti Opavě. Ale zítřejší zápas bude převážně o nás, jak k samotnému zápasu přistoupíme. Když budeme hrát zodpovědně a pohlídáme si silné stránky Ostravy, tak věřím, že se před domácím publikem vrátíme zpět na vítěznou vlnu.“

Vstupenky v síti ticketportal. Odkaz zde.